Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Posiadam wzmacniacz pioneer a757 mark II jakie kolumny i co potrzebne do niego.

kacstrug 13 Kwi 2016 21:35 564 3
  • #1 13 Kwi 2016 21:35
    kacstrug
    Poziom 3  

Tak jak w temacie posiadam wzmacniacz pioneer a-757 mark II. Poszukuję do niego jakiś kolumn. Czy jest coś więcej potrzebnego do tego wzmacniacza a mianowicie jakiś amplituner lub coś w tym klimacie. Źródłem dźwięku będzie komputer. Poszukuję jakichś fajnie grających kolumn. Pokój o wielkości 15 m2 (słucham głównie electro więc jakieś fajne basy by się przydały). Proszę o pomoc i propozycję.

0 3
  • #2 14 Kwi 2016 11:38
    k52
    Poziom 32  

Amplituner to inaczej ampli- wzmacniacz i tuner - radio, wiec po co kupować amplituner i dublować. Skoro chcesz radio wystarczy kupić tuner za 100-200zł. Chociaż w necie masz kilka tysięcy stacji radiowych tematycznych, plus spotyfi i inne tidale z płytami oferowanymi w różnej jakości kompresji w tym bezstratnej.
    Z tym, że standardowe wyjście audio z komputera jest średniej jakości mam na myśli wyprowadzanie audio przez mini jack, lepiej wyprowadzić audio z usb( z pominięciem znacznej części obwodów kompa) do jakiegoś DACa, oczywiście jeśli chcesz więcej jakości, a nie tylko że jakoś ma być.
    często jak gra się z kompa przydaje się dobra listwa filtrująco, przepięciowa, bo komp sporo zakłóceń daje ( wiatraczki, zasilacze etc.), czasem nawet słychać brumienie w kolumnach.

0
  • #3 17 Kwi 2016 10:45
    indianin11
    Poziom 21  

Pokój 15 m2 więc większe głośniki podstawkowe lub nieduże podłogówki. Jaką kwotą dysponujesz kolego?

0
  • #4 17 Kwi 2016 15:01
    kacstrug
    Poziom 3  

Właśnie odnalazłem stare altusy 200 i disco 110, niestety ich stan jest słaby. Przebywały w wilgoci i teraz pytanie czy opłaca się regenerować altusy 200 czy zainwestować w nowe.

0