Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon GS-434 - wymiana okablowania i złożenie ramienia

Jakub Urban 13 Kwi 2016 22:33 882 0
    Jakub Urban
    Poziom 17  
    Witam!
    Kupiłem takiego grata,ale nie sprawdziłem jak gra i jest problem.
    Otóż kabelki w ramieniu się utleniły(były zielone i się kruszyły) więc postanowiłem je wymienić,ale nie miałem takich.Chcę kupić kabelki PRO-JECT(cały komplet 50zł).Mam rozebrane ramię,wyjąłem rurkę ramienia i zdjąłem przeciwwagę.Niestety ukruszyłem blokadę przeciwwagi.Gramofon poza tym OK.
    Nic nie pogubiłem.Mam więc parę pytań:
    1.Jak wciągnąć nowe przewody do rurki.
    2.jak złożyć całe ramię tak by kabelki wyszły dołem(jakie narzędzia)
    3.Blokada przeciwwagi-z czego to zrobić?Myślałem o jakimś plastikowym pręciku.
    4.Kalibracja ramienia-co wyregulować?
    Gramofon jest z 1987 roku(jest 4 lata młodszy ode mnie.).Jest w ładnym stanie i nie dłubany(obroty stabilne,silnik sprawny)
    Nie zależy mi na "audiofilskiej jakości.Ten Bernard mi starczy(chodziło mi o gramofon na dół domu dla mamy,bo mam pełno winyli)Wkładkę kupię AT-95.Kabel sygnałowy to już szrot,więc zrobię nowy z uziemieniem.
    Wolę dłubać i wkładać w to pieniądze(dałem 170zł a dam jeszcze 50zł za kabelki+120zł wkładka),niż kupić"gramofon" USB,mp3,z radiem wykonany z plastiku,z plastikowym talerzem i wkładką piezo za 500zł który po roku wyrzucę na elektrośmieci.Proszę o szybką odpowiedź,bo pierwszy raz robię takiego grata i nie chcę zepsuć do końca.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel