Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych w Linux - widzi dysk ale nie można go odtworzyć

13 Kwi 2016 23:44 1110 8
  • Poziom 14  
    Witam! Mam problem który wygląda następująco.
    Posiadam dysk przenośny o pojemności 640 GB. Z pozycji Windowsa dysku nie wykrywa więc postanowiłem zainstalować na drugim PC Linux Ubuntu.
    Dysk o dziwo zaskoczył i go widać tylko nie można go otworzyć.
    Brakuje w nim tak jakby partycji, jakby się rozsypała i w menadżerze dysków Linux w rubryce wolium pisze unkown. Czy jest jakaś metoda na odzyskanie danych z takiego dysku ? Dopisanie " ,ro " edit mount options ubuntu nic nie da ponieważ jest to funkcja zablokowana.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Po wybraniu tego dysku w DMDE z urządzeń fizycznych pokaż screen z okna partycje. Pokaż też SMART tego dysku.
  • Poziom 14  
    Zainstalowałem program DMDE w wersji demo na UBUntu, otworzyłem go jako administrator w konsoli i daje rade. Widzi dysk można z niego odzyskać dane , działa to całkiem oki :) są jakieś inne programy do odzyskiwania danych ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Chciałem screen z okna partycje, bo może da radę przywrócić partycję do działania. Poza tym SMART pokazałby stan tego dysku, z którym są problemy. Jeśli nie, to trzeba odzyskiwać, może to być właśnie DMDE.
  • Poziom 14  
    Odzyskiwanie danych ponieważ to jest dysk USB więc nie jest potrzebne mi odzyskiwanie partycji :) a jak czytasz te logi z dysku ?

• Poziom 28  
    Najpierw kopia posektorowa na inny (zdrowy) dysk, a potem odzyskiwanie z kopii.
  • Poziom 14  
    Można prosić o instrukcję jak wykonać kopię po sektorową w programie DMDE 3.0.6 z uszkodzonego dysku na inny zdrowy dysk poprzez porty USB
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Uszkodzony dysk po podłączeniu przez USB ma niestety możliwość odłączenia się po trafieniu na uszkodzony sektor. By wykonać kopię w DMDE należy wybrać opcję kopiuj sektory. Wybrać Źródłowy jako dysk i wybrać uszkodzony dysk. Następnie docelowy jako dysk lub plik, w zależności od tego, czy kopia ma być wykonana bezpośrednio na dysk, czy do pliku. W przypadku pliku należy wybrać jeszcze miejsce zapisu pliku i gotowe, można kliknąć ok. W przypadku kopii bezpośrednio na dysk, należy wybrać dysk w miejscu docelowy, na który kopię chce się wykonać. Można też jeszcze zmienić parametry jeśli się chce, inaczej zostają domyślne, lecz nie musisz ich zmieniać.