Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B5400 - Menedżer rozruchu nie może odnaleźć modułu ładującego system oper

14 Kwi 2016 00:49 1464 10
  • Poziom 5  
    Witam,

Mam Windowsa 7 i nie chce się uruchomić. Pojawia się Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania. Szczegóły diagnostyki mówią, że:
    Cytat:
    Znaleziono główną przyczynę:
    Menedżęr rozruchu nie może odnaleźć modułu ładującego system operacyjny.

Akcja naprawy: Naprawa pliku
    Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu: 0x780

Akcja naprawy: Naprawa magazynu danych konfiguracji rozruchu
    Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu: 0x780

Akcja naprawy: Przywracanie systemu
    Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu:0x1f

Ponad to jak wchodzę na Opcję odzyskiwania systemu to mi pisze:
    Cytat:
    System operacyjny: Windows 7 na dysku (F:) Windows_OS

Z tego co kojarzę to Windowsa mam na dysku C a dysk F to był pendrive. Czyli tak jakby chciał uruchomić tego Windowsa z pendriva.

Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli potrzeba więcej informacji to oczywiście podam jeżeli ktoś mnie naprowadzi jak je zebrać.

Magda
  • Admin grupy komputery
    Ten model laptopa był sprzedawany z Windows 8.
    Kto zmienił system na 7 i z jakiego nośnika był instalowany?
  • Poziom 5  
    Był instalowany z partycji ukrytej. Można było zainstalować Windowsa 7 i nie upgradować go do wersji Windows 8. Instalacji dokonywałam sama.
  • Admin grupy komputery
    Czy nadal działa instalator z tej partycji?

Koniecznie sprawdź SMART dysku.
  • Poziom 5  
    Co do SMART dowiem się jak to zrobić i wrócę z info.

Nie wiem czy działa instalator. Na razie nie chciałam uruchamiać Lenovo Factory Recovery żeby nie stracić danych.
    Spróbowałam zrobić przywracanie systemu ale na razie nie działa. Pokazuje:
    Cytat:
    Narzędzie Przywracanie systemu nie może zamienić pliku
    (F:\Windows\System32\fveapi(19).dll) na jego oryginalną kopię z punktu przywracania.
    Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu (0x80070780)

Dodano po 9 [minuty]:

Jak zrobić SMART z dysku skoro nie mogę wejść do Windowsa? Linie komend mam jedynie dostępną.
  • Admin grupy komputery
    Podpowiem - poczytaj o bootowalnym MHDD.
    Bez informacji o SMART dysku nie można więcej działać, zwłaszcza, jeśli zależy Ci na danych.
  • Poziom 5  
    Dzięki za podpowiedź. Na razie ide spać i wróce do tego jutro rano.
  • Poziom 5  
    Długo się nie odzywałam bo nie miałam możliwości zająć się tym laptopem. Poczytałam o bootowalnym MHDD i trochę mnie przeraziła ta procedura szczególnie, że trzeba użyć dyskietki a nie mam dostępu do kompakomputera z dyskietkami. Tak więc wymyśliłam, że rozkręcę laptopa, wypnę ten dysk i podłączę do innego laptopa i zrobię analizę SMART.
    Jeżeli to jest zły pomysł to proszę o info. Pewnie dzisiaj mi się to uda zrobić.

EDIT
    Analiza SMART dysku w załączniku. Dysk o który mi chodzi to ST500LM000-SSHD-8GB : 500,1 GB [1/X/X, sa1] (V=14CD, P=6116) - st

Posty scaliłem
    RADU23
  • Admin grupy komputery
    Magda_Żyw napisał:
    Tak więc wymyśliłam, że rozkręcę laptopa, wypnę ten dysk i podłączę do innego laptopa i zrobię analizę SMART.
    Skoro już masz takie możliwości, to wykonaj sobie kopię ważnych plików i wróć do
    Magda_Żyw napisał:
    Nie wiem czy działa instalator. Na razie nie chciałam uruchamiać Lenovo Factory Recovery żeby nie stracić danych.
  • Poziom 5  
    Na nowo zainstalowałam Windowsa. Temat do zamknięcia.