Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2010 Macro - Automatyczne filtrowanie i przeklejenie wyników - błąd #ADR

sioux_s 14 Kwi 2016 07:21 693 2
  • #1 14 Kwi 2016 07:21
    sioux_s
    Poziom 9  

Dzień dobry, proszę o pomoc z makrem. Zarejestrowałem sobie takie, żeby przygotować do druku stronę - Karta Nazwisko. Wcześniej jest dane są przygotowywane automatycznie jest to ok 170 wierszy - Nazwisko, w których jest wiele błędów #N/D. Jak się domyślacie na wydrukowanej stronie chcę mieć tylko wiersze z poprawnymi danymi. Dlatego filtruję kolumny na karcie Nazwisko a następnie wklejam do przygotowanego szablonu. Poniżej jest macro, które zarejestrowałem. Podstawiając różne dane stwierdziłem, że macro działa. Po zrobieniu save i uruchomieniu pliku po jakimś czasie z innymi danymi w szablonie do druku pojawiają się błędy #ADR. Skąd?

Przy okazji zauważyłem, że jeśli arkusz roboczy Nazwisko jest ukryty, macro nie potrafi na niego wejść i zwraca błąd 1004. Myślałem, że ukrycie arkusza nie jest problemem dla komputera.

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z góry dzięki

0 2
  • #2 14 Kwi 2016 08:32
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

1. Twórz formuły tak, żeby nie zwracały błędu (Np JEŻELI.BŁĄD)

2.

sioux_s napisał:
    Przy okazji zauważyłem, że jeśli arkusz roboczy Nazwisko jest ukryty, macro nie potrafi na niego wejść i zwraca błąd 1004. Myślałem, że ukrycie arkusza nie jest problemem dla komputera.
    Nie da się Selct'ować ukrytego...
    Nagraj wszystkie czynności, łącznie z od/ukrywaniem arkusza, albo zrezygnuj z Select-Copy-Paste na rzecz prostego przypisania w warunkowej pętli.

0
  • #3 14 Kwi 2016 09:23
    sioux_s
    Poziom 9  

Że muszę mieć odkryty arkusz to już sam zauważyłem. Ale z czego wynika to , że jak nagrywam macro to wszystko działa. A jak uruchamiam później skoroszyt to jest #ARG?

Zarejestrowałem jeszcze raz makra. Tym razem przed Save nie ukrywałem Arkuszy. Wszystko działało. Robie Save. Wychodzę. Uruchamiam. Nie działa.

???????

Wklejam jeszcze raz kod:
    Sub Nazwisko()
    '
    ' Nazwisko Makro
    '

'
    Range("C10:M54").Select
    Selection.ClearContents
    Sheets("Nazwisko").Select
    Range("Z1:AG171").Select
    Selection.AutoFilter
    ActiveSheet.Range("Z1:AI171").AutoFilter Field:=5, Criteria1:=Array("1" _
    , "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22", "23", "24", "W"), Operator:=xlFilterValues
    Selection.Copy
    Sheets("Karta Nazwisko").Select
    Range("C9").Select
    ActiveSheet.Paste
    End Sub

Zwraca #ARG

0