Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T5 - nie działa centralny zamek drzwi kierowcy

silveradrien 11 Apr 2016 22:32 4236 8
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
 • #1
  silveradrien
  Level 11  
  Witam, kupilem t5 9cio osobowego 06r. Mam problem z centralnym, po pierwsze nie działa z pilota( mam dwa ori scyzoryki) ale w nich nawet diody nie mrugają także baterie do wymiany raczej, nastepnie po przekręceniu zamka raz otwierają sie tylko drzwi przesówne i klapa, raz tylko klapa albo klapa i drzwi pasażera, natomiast drzwi kierowcy wcale się nie zamykają. Gdy przytrzymam dłużej w lewo to szyby się opuszczają i odwrotnie zamykają.
  Dodatkowo światło w kabinie się w ogóle nie świeci mimo przełącznia na różne pozycje( żadna z lampek), był spalony jeden bezpiecznik od świateł kabiny ale jego wymiana nic nie dała, dodam tylko że sygnalizacja otwartych drzwi na liczniku działa.

  Bateria w pilocie wymieniona, wtyczki od modułu komfortu zalane kontakt sprayem i drzwi otwierają się i zamykaja z pilota wszystkie poza kierowcy. Drzwi kierowcy w ogóle się nie chcą zamknąć ani manualnie ani z pilota.


  Moderated By CameR:

  Wydzielono z tematu :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2254506.html
  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
 • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
 • #3
  silveradrien
  Level 11  
  jeszcze nie sprawdziłem ani tego ani tego, ale czy możliwe że nawet po przekręceniu kluczykiem by się nie chciał zamykać gdyby to była wina przewodów?
 • #4
  silveradrien
  Level 11  
  witam. założyłem nowy zamek, jest znaczna poprawa ale... drzwi kierowcy nie zamykają się z pilota ale kluczykiem już tak, ale z pilota się otwierają. Czasami drzwi pasażera natomiast nie chcą sie z pilota otworzyć. nie wiem o co to chodzi, cyzby moduł komfortu tak się ze mna bawił?
 • #5
  pako150
  Level 17  
  Zrób ponowne przyuczanie kluczy. Nie masz czasem Amerykańca po zamknięciu ?
 • #6
  silveradrien
  Level 11  
  Amerykańca czyli co dokładnie?
  dodam tylko że dioda w drzwiach kierowcy nie mruga po zamknięciu auta.
 • #7
  pako150
  Level 17  
  To znaczy Czy nie zapala kierunków , ale jeżeli w ogóle nie masz reakcji na centralkę z pilota , ja bym zaczął od przyuczenia kluczy na nowo.
 • #8
  silveradrien
  Level 11  
  kierunki mrugają raz jak zamykam i dwa jak otwieram auto. Dziś sprawdziłem drugi pilot i nie działa mimo iz bateria jest nowa, także pewnie trzeba go od nowa zakodować.
 • #9
  ZidaneNS
  Level 11  
  silveradrien wrote:
  [...]

  Witam,
  mam podobny problem z multivanem T5 z 2004r.
  Też przy zamykaniu z pilota dioda na drzwiach kierowcy się nie świeci (a zamek raz zaskoczy i zamknie wszystkie drzwi a czasami wszystkie oprócz kierowcy oczywiście zawsze bez diody )
  Zauważyłem że przy otwieraniu drzwi kierowcy (z przekręconym kluczykiem) nie pokazuje wgl pozycji drzwi kierowcy na wyświetlaczu( oświetlenie wnętrza się nie zapala).
  W dodatku drzwi pasażera też nie działają tak jak powinny ponieważ przy zamkniętych pokazuje ze są zamknięte a przy otwieraniu światło się zapala i gaśnie nawet jak są otwarte ale na wyświetlaczu pokazuje że są otwarte.
  Doszedłem do tego przy okazji jak szukałem co rozładowuje akumulator i wyszło że 3 bezpiecznik (skrzynka bezpiecznikowa w przedziale dla pasażerów) i prawdopodobnie moduł bordnetz pobiera prąd przez ten centralny zamek.

  PS. Przy każdym zakładaniu amperomierza(zresetowaniu układu) i pierwszym zamknięciu pilotem dioda zaczynała świecić( i prąd spadał do 0,08mA) ale jak otworzyło sie drzwi z pilota i fizycznie. To kolejna procedura zamykania wyglądała tak że dioda już się nie zapalała, centralny się zamykał a prąd pozostawał 0,24mA.

  Mógłbyś powiedzieć czy rozwiązałeś ten problem z zamkiem centralnym?