Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JS Funkcja sprawdzająca czy w polu tekstowym wpisane dane są liczbą czy nie

Kuppsko 14 Kwi 2016 08:43 618 1
  • #1 14 Kwi 2016 08:43
    Kuppsko
    Poziom 16  

Witam, na zadanie domowe miałem stworzyć przelicznik w JS ze stopni Celsjusza na Kelwiny i Fahrenheity. Z zadaniem poradziłem sobie bez większych problemów poza jednym, muszę zrobić taką funkcję która sprawdza czy w polu tekstowym są wpisane liczby czy litery. Jeżeli liczby to program ma przeliczyć stopnie na inną jednostkę (Kelwiny bądź Fahrenheity w zależności od wyboru) a jeżeli litery ma wyświetlić alert "Wprowadzona wartość nie jest liczbą!". Przesyłam kod:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Próbowałem napisać tą funkcję, jednak teraz nawet jak w pole tekstowe wpisze się liczby wyświetla się alert "Wprowadzona wartość nie jest liczbą!", trzeba chyba w else napisać warunek który sprawi że jeżeli funkcja jest liczbą to zacznie się przeliczać. Jestem w JS początkujący więc proszę o wyrozumiałość, z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

0 1
  • #2 15 Kwi 2016 03:18
    LED5W
    Poziom 32  

Funkcja getElementsByName zwraca obiekt NodeList będący listą szukanych elementów. Więc tfLiczba.value będzie mieć zawsze wartość undefined. Korzystaj z podglądu zmiennych. ;)

0