Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki model zmywarki do zabudowy wybrać(60cm-widoczny panel-1500zł)

ukiakalukasz 14 Kwi 2016 08:46 1788 6
  • #1 14 Kwi 2016 08:46
    ukiakalukasz
    Poziom 8  

Witam jako ze obecna zmywarka odmówiła posługi(beko 6533x) a jej naprawa jest nieopłacalna muszę kupić dla rodziców nowy produkt.

Wymagania to zmywarka do zabudowy 60cm z widocznym frontem.Przedział cenowy to około 1500-1600zł. Istotne aby nie była głośniejszy niż poprzednia (48dB) oraz aby był jakiś krótszy program 60-70min. Do tej pory używany był 60 minutowy program w tej starej bekoi wszystko było dobrze umyte.

Kilka modeli nad którymi się zastanawiam :

Zmywarka BOSCH SMI 40M65EU(jedna z nielicznych z metalowym dnem w tym przedziale cenowym,regulowana wysokość koszy.Minusy to tylko 4 programy i dość dług czas mycia średnio 120-210

ARISTON LLK 7M121 X EU-(cicha bo tylko 41dB,sporo programów,silnik bezszczotkowy)

Zmywarka ELECTROLUX ESI 5540LOX-Funkcja timeMenager-skrócenie czasu programu nawet o 50%,większe ciśnienie wody,podniesienie jej temperatury kosztem słabszego suszenia.

WHIRLPOOL ADG7500IX-Sporo programów,cicha,trzecia szuflada

Może ktoś zna te modele i może coś doradzić,jakiej firmy zmywarek nie warto kupować lub jaki model wybrać?

0 6
  • SterControl
  • #2 14 Kwi 2016 10:34
    Antares64
    Poziom 11  

Zerknij ewentualnie na Siemensowy odpowiednik Boscha, a nuż lepiej ci przypasuje design, a cena powinna być podobna.
    Ja akurat wziąłem Siemensa do pełnej zabudowy (SN64M080EU made in Germany), ale dlatego, że w cenie podobnej Boscha można było dostać tylko albo z plastikowym dnem, albo z programem nocnym zamiast szybkiego (29min). Stwierdziłem, że ten szybki bardziej się przyda, bo większe mam prawdopodobieństwo wykorzystania go w przypadku najazdu gości niż zbierania garów żeby załączyć zmywarkę w nocy, jak i tak nie mam drugiej taryfy.
    Ponadto w wersji do pełnej zabudowy była szufladka na sztućce zamiast koszyka i to też bardziej mi pasowało.

Do tego masz funkcję variospeed (czyli to co pisałeś przy electroluxie), więc te czasy, które podałeś też się po jej włączeniu dosyć mocno skracają.

Niby tylko 4 programy - a myślisz, że będziesz potrzebował więcej? U mnie przez 2 tygodnie użytkowania najczęściej leciało Eco. Intensywny użyłem raz, i ze 2 razy auto.
    Małych dzieci ani alergików w domu nie mam, więc te 4, które są jak dla mnie wystarczą.
    Albo inaczej: ile programów w dotychczasowym Beko używałeś?

0
  • SterControl
  • #3 14 Kwi 2016 16:27
    ukiakalukasz
    Poziom 8  

W beko używałem dwóch programów 60min i 90min.W Boschu/Siemensie takich nie ma...

Generalnie byłem zadowolony z tej beko służyła dzielnie ponad 6lat ,przyczyna awarii było w zasadzie wada fabryczna czyli niechlujstwo przy montażu,zamontowali zbyt krótka wiązka kabli która nie mieściła się we wgłębieniu pomiędzy dwoma ząbkami metalowymi tylko haczyła o jeden z zębów co przyczyniło się do przerwania wiązki i zwarcia które spaliło moduł sterowania i wyświetlacz...Wziąłbym beko ponownie ale niesmak kiepskiego zmontowania pozostał...

W tym modelu boscha co podałem nie ma variospeed.....;(

czasy zmywanie jakie udało mi sie dostac na emaila :
    Eco 50st-210 min,
    Garnki 70st- 125-135 min,
    Auto 45-65st -95-160 min,
    Skrócony 45 st- 29 min.

Wydaje mi sie strasznie długie...

Co do Siemensa zaraz sprawdzę.

Dodano po 27 [minuty]:

Jest drożej niż w przypadku Boscha.Jest fajny model mający wszystko co mi potrzeba- SIEMENS SN 55L580EU ale dno z plastiku. Następny z dnem metalowym ze mniejsza liczba funkcji i bez szuflady na sztućce już 1750zł..

Serio używasz programu eco?Ten program t trwa własnie w granicach 3h.Zmywarka dla Mamy jak im powiedział ze obecnie sprzedawana zmywarki maja programy trwające przynajmniej 2-2,5h to się za głowę złapała i stwierdziła ze nie che takiej zmywarki ;)

Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

Ktoś użytkuje zmywarki koncernu BSH z dnem wykonanym z Polinoxu?

Faktycznie jest z tym jakiś problem czy olejne urban legend?

0
  • #4 15 Kwi 2016 11:41
    Antares64
    Poziom 11  

Nie pamiętam teraz, ale zdaje się, że seria "L", którą wymieniłeś raczej nie jest Made in Germany i chyba niezbyt polecana.

Jeśli koniecznie z frontowym panelem, które faktycznie są droższe, to w przypadku Boschy i Siemensów patrz na te, które maja w nazwie modelu literkę "M", "N" i wyżej (np. SN55M540EU), bo te już powinny być z metalowym dnem i produkcja w Niemczech.
    Jak wspomniałem też coś takiego chciałem, ale stwierdziłem, że nie zapłacę 250-300 zł więcej tylko po to żeby widzieć wyświetlacz :P.

Co do Eco, to jak najbardziej używam. Włączam rano po śniadanku i wychodzę do roboty, więc nawet gdyby miało to rzeźbić i 6h to by mi nie przeszkadzało.
    Jeśli zaś mam potrzebę włączenia wieczorem, to albo Auto, albo z VarioSpeedem i z 3:30h robi się jakieś 1:40 dla Eco. Dla innych programów nie pamiętam wartości, ale faktycznie skraca to o ok. połowę, przy czym za krótko użytkuję, żeby powiedzieć jak ze skutecznością mycia, choć wydaje się, że powinno wyjść podobnie, tyle że zużyje więcej "sztrumu" i wody.
    Od czasu do czasu jak nie uzbieram pełnej to zapuszczam 1/2 wsadu - też jest wtedy o parę minut mniej (dla Eco o 30min, ale, co chyba naturalne, dla Eco z Variospeedem ta różnica już jest sporo mniejsza).

Dosyć sporo szczegółów można się doszukać na stronach producenta (bosch-home.pl i siemens-home.pl). Mają bardzo ładnie wszystko wypisane, łącznie z ilościami prądu i wody jakie każdy program pochłonie.
    Nawet jeśli znajdziesz gdzieś w sklepach model, którego na stronie producenta już się nie da odnaleźć, to wklep tylko nazwę tego modelu w "ichnią" wyszukiwarkę i też się wszystkiego dowiesz.

0
  • #5 16 Kwi 2016 10:30
    Antares64
    Poziom 11  

Zdecydowałem się sprawdzić co też faktycznie "maszyna" podpowiada jeśli chodzi o czasy dla różnych programów z włączonymi różnymi trybami i tak:
    1. Intensywny:
    - standard - 2:20h
    - 1/2 - 1:55h
    - VarioSpeed - 1:35h
    - VarioSpeed + 1/2 - 1:15h

2. Auto:
    - standard - 2:45h
    - 1/2 - 2:25h
    - VarioSpeed - 1:25h
    - VarioSpeed + 1/2 - 1:15h

3. Eco:
    - standard - 3:30h
    - 1/2 - 3:00h
    - VarioSpeed - 1:38h
    - VarioSpeed + 1/2 - 1:32h

4. Szybki:
    - standard - 0:29h
    - 1/2 - niedostępny
    - VarioSpeed - niedostępny
    - VarioSpeed + 1/2 - niedostępny

Podobno w Auto te czasy mogą odbiegać od powyższych (ponoć w jedną lub w drugą stronę, ale nie stałem ze stoperem żeby to sprawdzać), bo niby urządzenie sobie samo weryfikuje zabrudzenie wody i na tej podstawie "decyduje" czy już kończyć czy nie.

Tak więc jak widzisz z Variospeedem te czasy mycia jakieś już tragiczne nie są. Pytanie tylko ile faktycznie więcej wody i prądu włączenie tych opcji zużyje, no ale to już niejako my decydujemy czy priorytetem w danej chwili jest dla nas czas czy w jakimś tam stopniu pieniądz...

Podejrzewam też, że podane przeze mnie czasy będą podobne dla wszystkich takich trybów w sprzęcie BSH, ewentualnie modele z funkcją VarioSpeedPlus będą je miały krótsze o kolejne 5-10minut, przy czym zgaduję, że nieproporcjonalnie więcej trzeba za to zapłacić.

0
  • #6 16 Kwi 2016 12:47
    ukiakalukasz
    Poziom 8  

byłem skłonny kupić Zmywarka BOSCH SMI 40M65EU.Model z metalowym dnem,ale nie ma funkcji skracania(variospeed).

Zastanawiam sie jeszcze mocno nad tym modelem Beko-DSN26320B

Sporo fajnych patentów,i szubki czas mycia 58min w 70 stopnieniach-10 litrów wody.To chyba ten sam który był używane w starej zmywarce Beko.

0
  • #7 03 Maj 2017 16:00
    MKV
    Poziom 12  

Ciężko znaleźć ciekawą zmywarkę Made in Germany w rozsądnych pieniądzach i najlepiej z Vario3.
    Te Made in Poland są znacznie gorsze?? Jakie literki w kodzie oznaczają produkcję w Polsce??

0