Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus TF300t - Dotyk nie dziala

14 Kwi 2016 12:29 2220 14
  • Poziom 8  
    Witam
    W moim tablecie Asus tf300t padł dotyk. Wyświetlacz nie uszkodzony fizycznie. Problem prawdopodobnie pojawil sie podczas ladowania baterii. W momencie uruchomienia systemu po wciśnięciu przycisku power na chwilę bylo widac procent naladowania 0. Niestety nic więcej nie dalo sie zrobić wyświetlacz gasl a dotyczy nie działał. Przy próbie uruchomienia tabletu w trybie recovery przez TWRP wyswietlacz monit: Unmodified system partition z opcją do zaznaczenia : keep read only. Czyszczenie, wgrywanie oryginalnego oprogramowania niczego nie zmienia. . bez problemu moge wgrac rozne wersje TWRP niestety problem pozostaje. Natomiast proba kalibracji ekranu spisobem opisanym chyba na forum xda konczy sie monitem o ile dobrze pamietam: device null. Niestety w tym trybie dotyk również nie dziala. Znajomy serwisant stwierdził że prawdopodobnie padl uklad odpowiedzialny za dotyk. Stąd moje pytanie czy gdybym przełożył ta plytke w którą wpięty jest digitizer to rozwiazalo by problem z dotykiem? Czy ten układ znajduje się na płycie głównej i należy wymienić plyte glowna? Dodam że digitizer nie jest fizycznie uszkodzony. A może to inny problem? Nie krywam że należy mi nad najtańszym rozwiązaniem problemu, dlatego pomyslalem o przełożeniu uszkodzonego elementu z jakiegoś innego tabletu np z uszkodzonym LCD. [/i]
  • Poziom 8  
    Wiem że nie piszę się postów pod postem ale bardzo zależy mi na naprawie tego tabletu. Dlatego też pojawiam pytanie: Czy wymiana plytki gdzie wpięty jest digitizer rozwiąże problem? Czy trzeba wymieniać plyte glowna? Czy wraz z wymianą któregoś z w/w elementow trzeba będzie wymienić również digitizer? A może inne jakieś sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam.Z tego co wiem wymiana płytki dotyku po wymianie nie będzie działać prawidłowo (szalejący efekt,włączanie się ikon,nie precyzyjne dotykanie itp.)
    Zawsze kalibracja.
  • Poziom 8  
    To że może nie działać prawidlowo bez kalibracji to nie problem. Bodajże na forum XDA opisany jest sposób kalibracji digitizera. Chciałbym tylko mieć pewność czy ten układ znajduje się na płytce gdzie się wpina digitizer czy znajduje się na płycie glownej? Żeby wiedzieć których dokladnie części poszukiwac
  • Poziom 21  
    Witam.
    To ta płytka do której podpina się dotyk.
    Ja kalibrację zrobiłem praktycznie jednym kliknienciem.NA tą chwilę wgraj przez komputer do tableta oprogramowanie które uporządkuje dotyk.Ja nie xda.Płyta główna zostaje ona działa.Do wgrania oprogramowania wystarczy podłączyć tablet do komuera przesłać oprogramowanie kalibrujące,potem je uruchomić.
  • Poziom 8  
    Tylko proba wgrania oprogramowania do kalibracji w trybie fastboot komendą:

adb push 02-3011-4820.ekt /data/local/tmp

kończy się komunikatem : error: device not found

Komenda: fastboot device raczej prawidłowo wyświetla numer urządzenia. Nawet wgranie jak wcześniej pisałem TWRP przebiega prawidłowo. Tylko próba jego uruchomienia wyświetla ekran Unmodified system partition i dalej Keep read only. I nic wiecej nie da się zrobić bo dotyk nie działa. Ba nawet wgrałem oryginalne firmware ze strony Asusa i uruchomiłem kończąc na ekranie wyboru jezyka, ponieważ oczywiście nie działa dotyk.
  • Poziom 21  
    Aby ruszyć trzeba aby tablet był pod dokiem audio,klawiaturą lub myszą.Ja uruchamiam za pomocą doku audio ASUS PAD-01 jest możliwość podłączenia przez USB klawiatury i myszki bez tego czyli myszki nic nie zrobisz.
    Ja podłączam kablem USB do komputera tablet potem wgrywam do tabletu program kalibracji do dowlandu w tablecie uruchamiam dowland uruchamiam program do kalibracji który wgrałem z komputera i to wszystko tablet zkalibrowany ma dotyk.
    W tym stanie co masz musisz uruchomić całą instalację ale masz nie działający dotyk więc potrzebny jest dok audio lub dok z klawiaturą i touczpadem potem jak już to pokonasz wgrywasz do tabletu z komputera kalibrację program do dowlandu w tablecie.
    Czy dotyk nic nie reaguje?
    Jak jest tak że nie reaguje spróbuj bardzo szybko machać palcem po dotyku czasami to pomaga coś załapać może się uda bez doku przejść instalację.Machanie palcem po dotyku to nie żart.

Dodano po 53 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=TF300kalibracjaSigned.apk
  • Poziom 8  
    Niestety nie posiadam w zestawie klawiatury dokującej. Czy gdybym kupił przykładowo taki adapter :
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

i podłączył do niego myszkę to działało by to z tym tabletem?
  • Poziom 8  
    Niestety podlaczenie myszki nie przyniosło żadnych efektów. Po prostu brak jakiejkolwiek reakcji. Nadal zastanawiam się nad wymiana jednego z elementów. Plyta glowna czy plyta ze zlaczem gdzie wpiety jest digitizer
  • Poziom 21  
    Witam.
    Czy myszka jest widoczna na ekranie?
    Rozumiem że system się uruchomił?
    Został wgrany program do kalibracji TF300kalibracjaSigned.apk i uruchomiony.
    Odpowiedzieć na pytanie co wymienić jest błędne bo nikt nie jest cudotwórcą.Taki tablet trzeba pomierzyć.Może być i uszkodzony dotyk,płytka dotyku z gniazdem sd i płyta główna.
    Może brak sterowników płytki dotyku?Ale tu bym nie liczył na to że ich brak jak zostało w grane orginalne oprogramowanie.
    Ja bym sprawdził płytkę dotyku z gniazdem sd na początku.
  • Poziom 8  
    Myszka nie jest widoczna na ekranie. System uruchamia się. Programu do kalibracji nie mam czym uruchomić.
  • Poziom 21  
    Witam i tu jest problem na początek musi być uruchomiony system.A dopiero szukać przyczyny.W tym stanie trudno jest określić usterkę.Nadal twierdzę że może wystarczy kalibracja nie wiem dlaczego portu USB nie widzi.(Może coś padło na płycie głównej)

Moje pytanie jak został system uruchomiony?
    Przecież nie działa dotyk.
    Po zainstalowaniu systemu pierwsza strona to ustawienia wybór języka i tu już powinien być widoczny port USB.Chyba że się mylę ja podłączam tablet nawet bez dotyku odłącza płytka dotyku od płyty głównej dock audio myszka bezprzewodowa czysty system androida i myszka jest widoczna od razu na ekranie przechodzę całe ustawienia z logowaniem się do gogle.
    Potem to już tablet pobiera sobie z netu aktualizacje.
  • Poziom 8  
    System uruchamia się do strony z ustawieniami wybór jezyka i na tym koniec bo nic nie mogę zmienic. Myszka w tym trybie nie dziala.