Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycena strony internetowej

kubek22222 14 Kwi 2016 15:25 3387 16
  • #1 14 Kwi 2016 15:25
    kubek22222
    Poziom 9  

Witajcie, amatorsko zajmuję się tworzeniem stron www w HTML+css. Czasami dojdzie do tego php. Od niedawna w sieci dostępna jest strona malutkiej (rodzinnej firmy), którą zaprojektowałem;
    krawmedia.pl
    Napisana jest ona tylko w html i css
    Wiem, że jest ona co najwyżej ok, ale zaznaczam, że to mój pierwszy taki projekt. Chciałbym się od was dowiedzieć ile ona jest warta oraz ile zażyczyć sobie za stworzenie jakiejś strony o podobnym skomplikowaniu dla innej firmy lub osoby prywatnej.
    Pozdrawiam ;)

0 16
  • #2 14 Kwi 2016 18:20
    szymon122
    Poziom 37  

Czemu to my mamy mówić na ile ty wyceniasz swoją pracę?
    Teraz wartość strony zależy od tego jak łatwo ją znaleźć w google (żart) a tej jak widzę do google nie dodałeś (trzeba wypełnić formularz). Jak chcesz dalej pisać strony to zacznij się uczyć HTML5 jeśli myślisz o zarobkach.

0
  • #3 14 Kwi 2016 18:31
    kubek22222
    Poziom 9  

Od razu dzięki za radę odnośnie istniejącej już strony ;)
    A co do wyceny to chciałem żeby ktoś orientacyjnie podał ile taka strona jest warta na "rynku", a nie na ile ja bym za nią chciał ;)

0
  • #4 14 Kwi 2016 18:48
    Rafikusa
    Poziom 14  

Nadal nie rozumiem o co ci chodzi? Czy chcesz wiedzieć, jaką sumę można zażądać za programowanie takiej strony, czy chodzi tutaj o fikcyjną "wartość" dokładnie tej strony, gdyby ktoś chciał ją przejąć?
    Co do pierwszej części to nie mam pojęcia ile czasu zajmuje programowanie takiej strony? Jeżeli ty to wiesz, to poszukaj w internecie stawki za godzinę programisty, to ci coś tam wyjdzie.
    Co do drugiej części, to wartość jest równa zero, bo kto przejmie stronę dokładnie dopasowaną do jakiejś rodzinnej firmy? Inaczej: jeśli nie ma chętnego, to nie ma wartości.

A tak na marginesie to muszę napisać, że patrząc na taką stronę oczy mnie bolą i nie zaprasza ona mnie na dłuższy pobyt.

Rafikusa

0
  • #5 14 Kwi 2016 19:00
    Brivido

Poziom 28  

A nie pytasz czasem o wartość "zaprojektowanej strony", bo inni rozumieją wartość całej witryny/domeny itp.

0
  • #6 14 Kwi 2016 19:07
    kubek22222
    Poziom 9  

Rafikusa napisał:
    Jeżeli ty to wiesz, to poszukaj w internecie stawki za godzinę programisty, to ci coś tam wyjdzie.

Rafikusa

Dokładnie o to mi chodziło. Dziękuję ;)

A co do wyglądu, to wiem jak jest... Ale dzięki za opinie, postaram się udoskonalać graficznie te stronkę

Dodano po 1 [minuty]:

Brivido napisał:
    A nie pytasz czasem o wartość "zaprojektowanej strony", bo inni rozumieją wartość całej witryny/domeny itp.

No właśnie o to też mi chodzi. Jestem amatorem w tych sprawach, więc jeszcze nie rozumiem większości spraw ;)

0
  • #7 14 Kwi 2016 22:37
    Brivido

Poziom 28  

Ucz się, ucz, eksperymentuj, testuj, udoskonalaj.
    A poza tym warto się zainteresować jakimiś skryptami, czy to WP czy inne coś.

0
  • #9 08 Maj 2016 20:54
    szr00n
    Poziom 9  

Z innej beczki, ale dotyczące Twojej strony - czemu zdjęcia masz w .png? Strona wczytuje się wieki, każde zdjęcie waży "tonę". Skorzystaj z .jpg zapisanych z niewielką kompresją (jeśli zależy Ci na jakości zdjęć), a uzyskasz kilkukrotne zmniejszenie wagi plików i zdecydowanie podniesiesz szybkość wczytywania się strony.

0
  • #10 10 Maj 2016 13:02
    Belialek
    Poziom 22  

Jak mam być szczery, to mało wymagający klient da za to ze 100zł. Strona wygląda koszmarnie (estetyka, kroje czcionek, kolory etc...), zawiera błędy html (do weryfikacji na stronie w3c - będziesz tam miał zaznaczone miejsca z błędami w kodzie) i jak już wcześniej kolega zauważył kompresja obrazów jest niedostosowana do potrzeb internetu przez co strona ładuje się o wiele za długo.

No i najważniejsze - brak responsywności w dzisiejszych czasach dyskwalifikuje taką stronę na starcie. Otwórz ją sobie na tablecie czy telefonie - treść będzie ucięta z prawej strony. Z kolei na monitorze full hd mam białe pasy po prawej i lewej stronie ekranu.

Jeżeli nie masz duszy artysty, to najlepiej wejść we współprace z jakimś grafikiem - bo można być naprawdę świetnym programistą/koderem a przez brak poczucia estetyki i tak będą wychodziły - takie ja ta strona - stylistyczne koszmarki.

Może i ostra ocena, ale lepiej takie błędy eliminować na początku przygody z kodowaniem niż nabierać złych nawyków.

1
  • #11 11 Maj 2016 03:05
    szr00n
    Poziom 9  

Kolega wyżej dobrze mówi. Skoro jesteś jeszcze na początku przygody z tworzeniem stron, proponuję ci zainwestowanie w kursy internetowe i zdobycie niezbędnej wiedzy, która jest absolutną podstawą. Tworzenie czegokolwiek bez odpowiedniego merytorycznego przygotowania nigdy nie kończy się sukcesem. Prędzej się zniechęcisz niż osiągniesz wymarzoną satysfakcję ze swojego dzieła.

Zerknij na Strefa Kursów oraz na eduweb - znajdziesz tam bardzo wiele kursów z różnych dziedzin, można obrać nawet ścieżkę nauki, a także uzyskać certyfikat. Uważam, że na tym etapie jest to dla ciebie świetne rozwiązanie.

0
  • #12 15 Maj 2016 09:46
    puchan
    Poziom 14  

Najgorszym błędem na tej stronie jest te zakładka po lewej na jakiś facebook. Podejrzewam że to ona muli całość. A tak konkretnie to fotka w tle powinna się pojawić a nie haftować przez 3 sekundy. Jest za duża i rozmiarowo i kompresyjnie. Menu górne i boczne powinno stać a skrolować się tylko środek treści. Szata graficzna? Przyciąga bo sprawia wrażenie wiarygodnej czyli zrobionej przez właściciela sklepu a nie przez grafiko-automaty ze schematów, co powstają jak grzyby po deszczu zeszłej jesieni. Błędami w kodzie się nie przejmuj i tak nie ogarniesz wszystkich wersji htmla, flasha, CSS i c... wie czego tam jeszcze nie wymyślą zanim pokończysz kursy. Te kursy to są dla ofiar wojny miedzy Adobe, mikrosoftem i gugelkiem. Adobe specjalnie z wielkiej bo to jedyna firma z tych trzech co zrobiła coś dla ludzkości. I tak jak nie cierpię KE to kocham ich za miliardowe kary dla MS i Goo... i oby jak najwięcej. Małymi kroczkami. Mnie też wkurzyło na początku olanie Flasha ale jakoś powoli się przestawiam. I niespodzianka na koniec. Youtube html5 przerabia kolory RGB w animacjach. Flash tego nie robił. Ale jak za animacje biorą się chłopaki z obory gugla to tak to się kończy. Ciekawe jak awansował pajac z tej firmy co dawno temu pisał maile po ludziach i straszył że jak np. nie zmienię czarnego tekstu z czarnego tła to mnie "wyrzuci z internetu".... i to jeszcze kiedy AltaVista żyła i HotBot. Pewnie prezes ze złotym mercedesem. Bezczelność w czystej formie.

Amiga rulez....

0
  • #13 11 Cze 2016 13:56
    clevert
    Poziom 4  

Estetyka, zdjęcie z tym nie będę dyskutował, ale kod strony jest straszny. Jak ktoś wyżej napisał poczytaj o HTML5, otwieranie/zamykanie tagów. I co mi się pierwsze rzuciło w oczy!

Cytat:
    <meta name="description" content="opis strony w wyszukiwarce" />
    <meta name="keywords" content="słowa kluczowe dotyczące strony" />

0
  • #14 18 Lis 2016 12:30
    timikomp
    Poziom 9  

Doszkól się w WordPressie - ja bym za taką stronę nie zapłacił, masa mankamentów :-)

0
  • #15 20 Lis 2016 23:52
    anaruku
    Poziom 12  

Strona posiada wiele błędów projektowych, niedociągnięć i pokazuje niewiedzę z zakresu typografii, UX/UI, projektowania, mieszania kolorów i dzisiejszych trendów.
    Bez polotu i pomysłu, a obok RWD nawet ten site nie leżał, gdzie w dzisiejszych czasach to podstawa.

Nie mniej jednak wiem, poprawiając strony klientów - że znajdą się firmy, które takie właśnie strony kupują, płacą nie małe pieniądze jak na taką jakość i po pół roku szukają innej firmy do "naprawy" popełnionych błędów przez poprzednika :)

Dużo pracy przed Tobą.
    Nie poddawaj się. Każdy kiedyś zaczynał i nikt nie był od razu idealny w tym co robi.
    Na dzień dzisiejszy ta strona nie ma wartości, dla osoby, która się zna na temacie, albo ma jakikolwiek gust. Co nie zmienia faktu, że znajdziesz Janusza z Wólki, który z chęcią zapłaciłby za taki twór parę stówek, aby jego "komis" miał wizytówkę w sieci - posiadając maila koniecznie z końcówką @neostrada.pl ;)

0
  • #16 11 Gru 2016 03:02
    Tremolo
    Poziom 43  

clevert napisał:
    Estetyka, zdjęcie z tym nie będę dyskutował, ale kod strony jest straszny. Jak ktoś wyżej napisał poczytaj o HTML5, otwieranie/zamykanie tagów. I co mi się pierwsze rzuciło w oczy!
    Cytat:
    <meta name="description" content="opis strony w wyszukiwarce" />
    <meta name="keywords" content="słowa kluczowe dotyczące strony" />

Co do fragmentów szablonów to zdarza się najlepszym:
    Zakładka "Kontakt" w jednej ze stron uczestniczących w dyskusji:

Cytat:

ENG | PL

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jak się firmie spodoba to zapłacą ile powiesz.

0
  • #17 11 Gru 2016 11:15
    anaruku
    Poziom 12  

Polecam zapoznać się z Webbakery i Visualem wtedy dowiesz się czym są tego typu teksty jak między innymi "lorem ipsum" :)

0
  Szukaj w 5mln produktów