Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Work Centre 7232 - Brudzi wydruki.

wieslaw1967_40 14 Apr 2016 16:25 1860 13
    wieslaw1967_40
    Level 18  
    Witam
    Urządzenie po wstępnej konserwacji. Widzi już tonery.
    Przy wydrukach czy kserowaniu nakłada tło z jednej strony mocniejsze, jakby w linie. Czy samo czyszczenie pomoże? Maszyna ma dopiero 6K przebiegu.

Xerox Work Centre 7232 - Brudzi wydruki.
    kemotix
    Level 17  
    Rozumiem że ta kartka powinna być kompletnie biała?
    kemotix
    Level 17  
    Puść do wydrukowania serię pustych stron (np. z Worda) i zatnij przez otwarcie obudowy.
    Jeżeli kartki przed fuserem będą czyste, a za zabrudzone to przyjrzyj się wałkom fusera.
    Jeżeli natomiast już niezagrzane będą brudne to obejrzyj bęben.
    suri1986
    Level 24  
    A czy nie można zrobić zwykłego wydruku i dać tutaj skan? Takiego z tekstem.
    suzukis
    Level 17  
    Tutaj laser jest jeden, jeśli na innych kolorach nie ma tego problemu to nie jest to wina lasera, ani bębna, ani fusera. Obstawiam krzywą listwę na wywoływaczce czarnej. Wywoływaczki wyjmuje się z przodu maszyny po wcześniejszym wykręceniu z prawej strony zasilacza i osłony wywoływaczek. Powodzenia.
    Damian1253
    Level 22  
    suzukis wrote:
    ... Wywoływaczki wyjmuje się z przodu maszyny po wcześniejszym wykręceniu z prawej strony zasilacza i osłony wywoływaczek. Powodzenia.

Tak na marginesie - wywoływaczki wyjmuje się oczywiście z prawej strony, właśnie po to wykręca się zasilacz i osłonę :) Od przodu wykręca się tylko śrubę mocującą.
    wieslaw1967_40
    Level 18  
    Powinienem wcześniej poczytać Wasze podpowiedzi a potem jechać do maszyny.
    Po demontażu pasa transferowego widać, że na czarnej wywoływaczce jest jakby za dużo developera. Cała karuzela od środka jest zawalona czarnym tonerem, do tego stopnia, że kręcenie nią powoduje nabieranie tonera na kolorowe wywoływaczki, (pas na środku wałków magnetycznych, około 10 cm).
    Trzeba będzie to wszystko zdemontować, odkurzyć, poskładać i powinno hulać.
    Podpowiedzi mam wyżej. Przyjrzę się czarnej wywoływaczce, coś tam jest nie halo.
    Może klient założył czarny zamiennik i stąd cały problem. Aktualnie jest oryginalny japoniec.
    Zabiorę machinę na serwis.

Dodano po 2 [minuty]:

Suzukis pisałeś o listwie, da się to stwierdzić po bliższych oględzinach?
    Jest to widoczne?
    Damian1253
    Level 22  
    W takim układzie po wyczyszczeniu polecam wyregulować nóż i wymienić nośnik w czarnej wywoływaczce. To powinno wystarczyć.
    Damian1253
    Level 22  
    Z diagnostyki trzeba wykonać procedurę "Procon"
    wieslaw1967_40
    Level 18  
    Ustawiłem nóż wywoływaczki na 0,8 mm. Nie wiem ile powinno być. Wywoływaczka pokręcana paluchami zachowuje się dobrze, poza pyleniem tonerem. Developer jest mocno przedozowany.
    Niepokoi mnie inny objaw. Mianowicie, po złożeniu maszyny i włączeniu czarna wywoływaczka zbiera developer jak na zdjęciu.
    Wygląda to tak jakby panewka dystansowa była wytarta i bęben zgarniał developer. Ten obszar właśnie brudzi. Xerox Work Centre 7232 - Brudzi wydruki.
    Damian1253
    Level 22  
    Szczelina na 0,7. Ja ustawiam z reguły na 0,75.
    Objaw jest dziwny i może wynikać z kilku przyczyn. Gdyby wywoływaczka w ten sposób dotykała bębna to prawdopodobnie po kilkunastu wydrukach był by do wymiany, ze względu na porysowanie. Osobiście szukał bym gdzie indziej, ale nie widząc tego trudno powiedzieć. Oczywiście nie wykluczone że masz rację.
    Polecam jednak najpierw rozebrać wszystko. solidnie wyczyścić i sprawdzić czy na wywoływaczce bolec bo wysokiego napięcia nie jest złamany albo nadmiernie starty.
    wieslaw1967_40
    Level 18  
    Dzięki.
    Dziwne jest to, że manualnie pokręcana wywoływaczka nie nawarstwia developera.
    Zamontowana w maszynie wraz z bębnem i pokręcana karuzelą też nie zgarnia.
    Ostatecznie przełożę wywoływaczkę ze sprawnej, choć nie wiem czy to dobry pomysł.
    Wystarcza mi problemów z tą.