Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Zg40C - Charczą głośniki niskotonowe

14 Kwi 2016 18:16 966 8
  • Poziom 10  
    Cześć. Rok temu dostałem kolumny Tonsil Zg40C i od razu oddałem je do firmy która zregenerowała głośniki nisko i wysoko tonowe. Niestety od pewnego czasu przy trochę większej głośności i zwiększeniu basów głośniki niskotonowe zaczynają charczeć. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe no i przecież tak nie powinno być.
    Oddać je kolejny raz do regeneracji czy wymienić na jakieś inny nowe?
    Głośniki jakie są teraz to GDN 20/40 8Ohm
    Czy głośniki z aukcji allegro numer 5087335804 są oryginalne?
    Czy w ogóle można gdzieś dostać oryginalne głośniki. A jeśli nie czy opłaca się wymienić na jakie kolwiek inne? Mam amplituner Unitra Tosca 303.

• Poziom 30  
    Tak, to są oryginalne głośniki, ale Ty najpierw podaj dokładny model kolumn, czy aby nie mówisz o ZgC 40-8-5xx
  • Poziom 10  
    Faktycznie zapomniałem podać dokładnego modelu, przepraszam. ZgC-40-8-508.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli już chcesz kupować oryginalne głosniki nowe to tylko ze sklepu Tonsil

LInk: http://www.skleptonsil.pl/265054/gdn-20-40-8-ohm

Jeśli nie, to mogę je Panu zregenerować. Przyczyn charczenia Pańskich głośników jest wiele: ale najbardziej prawdopodobne to rozwinięcie cewki w głosnikach basowych lub lekkie odklejenie kopułki lub zawieszenia w około głosników. Mogę taką regenerację wykonać na oryginalnych Tonsilowskich częściach
  • Poziom 10  
    Jeśli te z linku są dobre to chyba je kupię bo koszt nie jest duży, a zawsze to nowe z gwarancją tu w dodatku 3 lata.
    A jeszcze chciałbym zapytać o dwie kwestie. Mógłbym założyć jakieś mocniejsze głośniki np. GDN 20/60?
    Oraz czy jeśli teraz w moich kolumnach jest pusto to czy warto je czymś w środku wygłuszyć?
  • Poziom 10  
    Tylko że jeszcze dochodzą do tego koszta przesyłki więc cena będzie zbliżona do zakupu nowych głośników.
    Więc chyba zdecyduję się na zakup oryginalnych.
    A co do tego wygłuszenia to warto coś z tym robić?
  • Poziom 10  
    Tak są to obudowy zamknięte. A jakiś inny materiał który jest dobrze dostępny?
    Co do odkupienia tych głośników to odezwę się na PW jak już kupie nowe.