Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie moge uruchomic komputera!

14 Kwi 2016 19:59 390 5
 • Poziom 4  
  Parę godzin temu przy pracy na komputerze nagle pojawił się niebieski ekran i białe paski na gorze ekranu. Próbowałam zresetować komputer lecz nie da się już go włączyć. Początkowo jest logo laptopa, potem ładowanie plików przez system Windows, długo czarne tło i nagle niebieskie tło od Windowsa 7 i kursor myszki. Próbowałam nacisnąć f8, f12 itd i na nic nie reaguje.
 • Poziom 20  
  Procedura standardowa:
  - testy RAM-u
  - testy dysku
  - uruchomienie dowolnego systemu z pendrive

  Daj znać jak poszło i będziemy działać dalej.
 • Poziom 4  
  ale jak testy RAM-u itd.? Jestem zupełna ciemna w tym..mi trzeba wszystko krok po kroku :/
 • Poziom 20  
  http://www.memtest86.com/

  Jeśli nie poradzisz sobie z uruchomieniem testu, to tym bardziej z naprawą komputera. Trzeba iść do serwisu, albo poprosić kogoś znajomego, kto ma większe doświadczenie w naprawach.
 • Poziom 7  
  Zacznijmy od początku. Błąd powinien mieć oznaczenie 0x0000.....cośtamdalej. Najlepiej przy uruchamianiu komputera zrób zdjęcie komórką/aparatem/czymkolwiek tego co się wyświetla i wrzuć tutaj. Pomyślimy dalej.
 • Poziom 43  
  pokmijn napisał:
  Błąd powinien mieć oznaczenie 0x0000.....cośtamdalej.

  Autorka nic nie wspomniała o Blue Screen, napisała "niebieski ekran i białe paski na gorze ekranu." i " niebieskie tło od Windowsa 7 i kursor myszki".

  @paulima97 Powinnaś podać model sprzętu.
  Dzieje się tak samo na zasilaniu z zasilacza / ładowarki, jak i na samej baterii ?
  Bez testów nic raczej nie zdziałamy. Jak dla mnie to w pierwszej kolejności sprawdzenie dysku tj. podanie jego wyników SMART.
  Jeśli masz dostęp do PC będzie znacznie prościej. Trzeba wymontować dysk, podłączyć go do PC jako dysk dodatkowy i wtedy odczytać jego SMART z programu Crystal disk info. Wynik oczywiście przedstawić na forum.