Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C

Mich43l 14 Kwi 2016 23:51 2217 7
  • #1 14 Kwi 2016 23:51
    Mich43l
    Poziom 20  

Witam dzisiaj natrafiłem na problem z w/w drukarką mianowicie oki ciągle pokazuje błąd 412 Brak Tonera C , przeczyściłem czujniki , podmieniałem bębny z tonerami miejscami niestety nic się nie zmieniło. Ogólnie właściciel drukarki mówił ze działała i po wymianie tonera chwile pochodziła pokazywała jakieś błędy czujnika ale drukowała natomiast od pewnego czasu pokazuje tylko błąd 412 i nic nie można z tym zrobić. Moje pytanie czy ktoś z was się z takim przypadkiem spotkał , co jeszcze można zrobić ?

kilka fotek

Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C Oki C5950 - Błąd 412 Brak tonera C

1 7
  • #2 15 Kwi 2016 16:58
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Rozumiem, że zamiana miejscami bębnów nic dała - na każdym innym bębnie założonym w miejsce cyan jest błąd 412?
    Po zamknięciu czujnika pokrywy wszystkie bębny opadają na tę samą wysokość?

0
  • #3 15 Kwi 2016 17:49
    Mich43l
    Poziom 20  

hernan_cortes napisał:
    Rozumiem, że zamiana miejscami bębnów nic dała - na każdym innym bębnie założonym w miejsce cyan jest błąd 412?

Dokładnie

hernan_cortes napisał:
    Po zamknięciu czujnika pokrywy wszystkie bębny opadają na tę samą wysokość?

Uruchamialem ja z otwarta klapa , ale nie potrafię powiedzieć wiem tylko że obudowy tonerów różniły się od siebie kształtem

0
  • #4 15 Kwi 2016 20:01
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Zamiana bębnów z tonerami nic ci nie da, bo każdy toner ma inny chip i drukarka wcale nie będzie działać. (chyba że tonery rozruchowe). Możesz spróbować lekko przekręcić dźwignię zamykającą toner, tzn tak jakby nie był do końca zamknięty. Spróbuj w różnych pozycjach tej dźwigni.
    pozdrawiam horse

0
  • #5 15 Kwi 2016 21:55
    hernan_cortes
    Poziom 21  

horse667 napisał:
    Zamiana bębnów z tonerami nic ci nie da, bo każdy toner ma inny chip i drukarka wcale nie będzie działać

W drukarkach OKI C5650 w tonerach również są chipy i można dowolnie zmieniać bębny - nie wydaje mi się aby w C5950 było inaczej :-/

Zboczenie zawodowe sugeruje mi problem z "szynami" na jakie opuszczane są bębny - wystarczy, że bęben cyan nie opuszcza się idealnie na dół przez co czujnik nie widzi tonera.
    Spotkałem się też z tym, że tonery nie były wykrywane przez odkształcenie metalowego szkieletu pokrywy górnej - wystarczy, że metalowe elementy przy zawiasach są delikatnie krzywe.

A najprościej pewnie założyć inny toner cyan - może tu tkwi cały problem? :-D

0
  • #6 21 Kwi 2016 17:56
    Mich43l
    Poziom 20  

Toner jest pusty podmienie chip i zobacze czy dziala żeby nie pchac sie w niepotrzebne koszty , powinno ruszyc ?

0
  • #7 22 Kwi 2016 16:57
    leeart

Poziom 34  

Ja bym sprawdził czy w ogóle obraca się bęben. Postaw markerem kropkę na nim uruchom drukarkę i sprawdź czy kropka się przemieściła. Miałem uszkodzony napęd bębna i wówczas również pokazywało brak tonera i o dziwo ten sam kolor. Druga możliwość to zabrudzony czujnik od sprawdzania kasety z tonerem. Na trzecim zdjęciu dobrze widać szkiełko które powinno się obracać wewnątrz. Na jego wysokości znajdziesz czujnik w drukarce. W tej drukarce chipy są do każdego koloru takie same, więc niema znaczenia gdzie go włożysz. Ostatnia możliwość to uszkodzenie płyty głównej.

0
  • #8 31 Maj 2016 01:03
    Mich43l
    Poziom 20  

po rozebraniu toner okazał się pusty po załadowaniu nowego działa( tak jak kolega powyżej podpowiadał najprostsze rozwiązania są najlepsze) :)

0