Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop HAMEG 512/2

Simon_M 26 Jun 2005 00:24 1914 6
lampy.pl
    Simon_M
    Level 12  
    Witam.... zakupiłem dzisiaj za 70zl na gieldzie oscyloskop
    HAMEG 512/2... rok produkcji 69 (okazalo sie po zdjeciu obudowy.. wyglada mlodziej :) )...

podłaczylem do pradu... nic... zdejmuje obudowe.. spalony bezpiecznik... wylane kondensatory ... zmieniam bezpiecznik... zaczyna palic sie rezystor zbijajacy napięcie.. wylaczam...

lampa palila sie na fioletowo (to dobrze?) na ekranie nic...

Czy myslicie ze warto w niego inwestowac i probowac naprawiac???
    bo moge go po prostu zwrócić....

pozdrawiam
  • lampy.pl
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Watpię aby udało się go zwrócić - jeśli spalony był bezpiecznik i wylane elka to na 100% sprzedający o tym wiedział.

Generalnie nie jest to mercedes wśród oscyli ale jeśli inwestując do 50 pln uda się go postawić na nogi to warto.
  • lampy.pl
    Simon_M
    Level 12  
    ... nieee... powiedział ze jest 100% sprawny.. On handluje wszystkim.. wiec raczej nie wiedział jak go sprawdzic...

nie wiem co z tą lampą... na jaki kolor powinna swiecic lampa?(nie mam kompletnie doswiadczenia jesli chodzi o osc.. (poza uzywaniem) ) ... tu sie palila na fioletowo...
    rubens
    -jak wyglądał obraz - czy była linia , punkt, pośiwata
    Troszkę mało info jak na wyrokowanie
    Simon_M
    Level 12  
    wlozylem nowe kondensatory ... ale lampa zachowuje sie dziwnie ... Widać błyski przy samym jej koncu (fioletowe) .. zapalaja sie i gasna rózne włokna.. (wiekszosc zaslania jej obudowa) wydaje przy tym nieprzyjemne dzwieki.., na ekranie rzecz jasna nic nie ma

pozdrawiam
    rtvserwisant
    Level 21  
    Prawdopodobnie masz zapowietrzona lampe, czyli jest raczej klopot. Wiec moze ci sie go nie oplacac go naprawiac bo to sie raczej wiaze z wymiana lampy.
    rubens
    Zanim wyda się wyrok należy sprawdzić poprawność napięć na lampie.
    Możesz wyjąć lampę i zobaczyć czy nie jest pęknięta i nie utaciła próżni.