Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Alpha Blaupunkt - Brak możliwości prawidłowego wpisania kodu

vojnarov 15 Kwi 2016 10:11 546 2
 • #1 15 Kwi 2016 10:11
  vojnarov
  Poziom 10  

  Dzień Dobry,

  Po odłączeniu radia od zasilania pozostawało na półce około tygodnia. Wczoraj po podpięciu kostek występuje taka sytuacja: pojawia się cyfra 1000. Klawiszem 1 ustawiam 1 cyfrę, 2 drugą, 4 też jest OK - natomiast kiedy przyciskam 3 zmienia się ponownie pierwsza pozycja kodu (tak jakby użyć klawisza 1), a na pozycji 3 na wyświetlaczu ciągle pozostaje 0.


  Volkswagen Caravelle T4 - auto firmowe, oryginalny radioodbiornik Alpha Blaupunkt, oczywiście oryginalny kod - radio bez żadnych wcześniejszych ingerencji. Musiałem wyjąć radio aby dostać się do wewnątrz okablowania. Zaznaczam, że do radia w ogóle nie zaglądałem, przed tym wypięciem kostek kod normalnie dawał się wpisać.

  Dzisiaj sprawdziłem mikrostyki na panelu - działają prawidłowo (wg schematu). Nie ma żadnych zwarć, przelutowałem punkty łączące panel z płytką wszystko przemyłem. Bez efektu niestety.
  Bardzo proszę o pomoc - może któryś z kolegów spotkał się z podobną sytuacją?

  Pozdrawiam.

  0 2
 • #2 15 Kwi 2016 10:24
  stachu_22
  Poziom 17  

  Nie powiem kolego co mogło by być przyczyną ale rozwiązaniem może być edycja wsadu pamięci radia tak, aby o kod nie prosiło, znajdziesz info na forum.

  0
 • #3 03 Maj 2016 07:56
  vojnarov
  Poziom 10  

  Witam - dziękuję wszystkim którzy zajrzeli do tego wątku.
  Skończyło się na podmianie wsadu, teraz jest wszystko OK - po ok. 2 tygodniach codziennego użytkowania radia problem nie powrócił (w tym czasie urządzenie kilkakrotnie celowo odłączałem od zasilania).

  Jako ciekawostkę dodam, że przed podmianą przypadkowo odnalazłem możliwość wpisania trzeciej cyfry kodu :D . Otóż kilkusekundowe, jednoczesne przytrzymanie przycisków FM i TA (nie TA i TP!) i w tym samym czasie użycie przycisku 3 pozwalało na wpisanie trzeciej pozycji.

  Pozdrawiam - temat zamknięty.

  0
  Szukaj w 5mln produktów