Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Alpha Blaupunkt - Brak możliwości prawidłowego wpisania kodu

vojnarov 15 Apr 2016 10:11 759 2
    vojnarov
    Level 10  
    Dzień Dobry,

Po odłączeniu radia od zasilania pozostawało na półce około tygodnia. Wczoraj po podpięciu kostek występuje taka sytuacja: pojawia się cyfra 1000. Klawiszem 1 ustawiam 1 cyfrę, 2 drugą, 4 też jest OK - natomiast kiedy przyciskam 3 zmienia się ponownie pierwsza pozycja kodu (tak jakby użyć klawisza 1), a na pozycji 3 na wyświetlaczu ciągle pozostaje 0.

Volkswagen Caravelle T4 - auto firmowe, oryginalny radioodbiornik Alpha Blaupunkt, oczywiście oryginalny kod - radio bez żadnych wcześniejszych ingerencji. Musiałem wyjąć radio aby dostać się do wewnątrz okablowania. Zaznaczam, że do radia w ogóle nie zaglądałem, przed tym wypięciem kostek kod normalnie dawał się wpisać.

Dzisiaj sprawdziłem mikrostyki na panelu - działają prawidłowo (wg schematu). Nie ma żadnych zwarć, przelutowałem punkty łączące panel z płytką wszystko przemyłem. Bez efektu niestety.
    Bardzo proszę o pomoc - może któryś z kolegów spotkał się z podobną sytuacją?

Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    stachu_22
    Level 17  
    Nie powiem kolego co mogło by być przyczyną ale rozwiązaniem może być edycja wsadu pamięci radia tak, aby o kod nie prosiło, znajdziesz info na forum.
    vojnarov
    Level 10  
    Witam - dziękuję wszystkim którzy zajrzeli do tego wątku.
    Skończyło się na podmianie wsadu, teraz jest wszystko OK - po ok. 2 tygodniach codziennego użytkowania radia problem nie powrócił (w tym czasie urządzenie kilkakrotnie celowo odłączałem od zasilania).

Jako ciekawostkę dodam, że przed podmianą przypadkowo odnalazłem możliwość wpisania trzeciej cyfry kodu :D . Otóż kilkusekundowe, jednoczesne przytrzymanie przycisków FM i TA (nie TA i TP!) i w tym samym czasie użycie przycisku 3 pozwalało na wpisanie trzeciej pozycji.

Pozdrawiam - temat zamknięty.