Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiechy komputera po lekkim poruszeniu

15 Kwi 2016 10:19 450 2
  • Poziom 5  
    Witam, mój problem pojawił się jakiś czas temu. Wystarczy lekko poruszyć komputerem by system totalnie się zwiesił, nie można ruszać myszką, klawisze nie odpowiadają, nic nie można zrobić poza resetem. To nie koniec. Po restarcie komputer włącza się (chodzą wiatraki, świecą się lampki) ale monitor pozostaje w spoczynku (zapala się pomarańczowa lampka tam gdzie zwykle jest niebieska i nic się nie pojawia). Komputer uruchamia się odpowiednio (tj. ekran zaczyna działać) dopiero gdy odłączę wszystko od prądu, odczekam 10s i podłącze z powrotem. Czytałem, że niby może tak się dziać jak grafika czy RAMy są źle wpięte, że może to być wina zasilacza (akurat zasilacz jest nowy SilentiumPC Vero L1 500W )

Jakieś pomysły co jest nie tak?

• Poziom 43  
    Pełna konfiguracja komputera.
    galardos93 napisał:
    Czytałem, że niby może tak się dziać jak grafika czy RAMy są źle wpięte

Więc wyjmij je, wyczyść gniazda i włóż ponownie na swoje miejsca, sprawdź także mocowanie chłodzenia na procesorze.
  • Poziom 43  
    Szczerze - ja zacząłbym od rozebrania komputera na kawałki. Dosłownie wszystko wyjąć z obudowy, odpiąć wszystkie karty rozszerzeń, RAM, CPU, zasilanie odpiąć, wyczyścić (skoro i tak będzie na wierzchu to grzech nie wyczyścić) i poskładać od nowa. Ważne - wyjmij też płytę główną z obudowy i dokładnie sprawdź co jest pod nią. Czy aby na pewno kołki dystansowe są tam gdzie być powinny i tylko tam. Możesz też dla testu poskładać na pająka na stole. Będziesz miał lepszy wgląd a poruszyć delikatnie stołem też można.