Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty kontroli dostęu "NUMERACJA"

15 Kwi 2016 11:12 741 2
  • Poziom 11  
    Czy ktoś mógłby pomóc mi w rozwiązaniu problemu numeracji kart dostępu.
    W różnych obiektach zarządzam systemami - RÓŻNYCH PRODUCENTÓW - kontroli dostępu opartymi na czytnikach i kartach HID Prox II.
    Nie są to systemy integralne ale stanowiące z jednym wyjątkiem części systemów włamaniowych.
    Problem zaczyna się gdy mam dopisać do systemu użytkownika z innego obiektu - ZDALNIE na podstawie nr karty wydrukowanego na niej.
    Niestety jeden z systemów wymaga wpisania nr w formacie RAW - a ni dudu nie potrafię skorelować tego numeru z numerem nadrukowanym na karcie (porównuję pokazujący się w oprogramowaniu nr z tym nadrukowanym).
    Poza tym zdaje się karty mogą być kodowane z różną długością bo użytkowane przez nas w dwóch obiektach wczytują się do trzeciego, a tych z trzeciego nie można wkodować do tych dwóch - czytniki "nie rozumieją" nawet przy próbie ręcznego (poprzez wczytanie) dodania do systemu.
    Czy ktoś może podesłać jakąś literaturą na ten temat - czy sprawa jest "TOP-SECRET" i poza producentami nikt nic nie wie? (Zresztą i producent tego trzeciego systemu nie jest w stanie mi pomóc.)
    będę dźwięczny za pomoc
    POZDRAV
    trawestując komunistyczne gazety
    "instalatory wsjech stran sojediniajties"
    AHA
    mogę podesłać przykłady tej numeracji
  • SterControl
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Nie wiem co oznacza format RAW w tym przypadku, ale..
    Karty firmy Roger mają zapis 40 bitowy podany w formie dziesiętnej. Jeżeli kartę wgra się do Satela, to tam widoczny numer jest w HEX (szesnastkowo).

W przypadku systemów Roger, w ich oprogramowaniu widoczny jest jeszcze numer DEC8 i DEC16. Jak to przeliczać?

Jak rozpisze się numer z karty (w postaci dziesiętnej) na zapis dwójkowy (binarny) to będzie to oczywiście 40 bit. Potem bierzemy pierwsze 16 bitów od prawej i wynik będzie zmienną DEC16. Następnie kolejne 8 bitów i to trafia do DEC8.

Pisałem kiedyś taki programik, który ułatwia to przeliczanie, ale spokojnie można to przeliczyć w kalkulatorze Windows ustawionym w tryb programisty.

Nie gwarantuję, ale może coś to pomoże.

Program wymaga net framework 4 albo 4.5 (nie pamiętam już jak był kompilowany).
  • SterControl
  • Poziom 11  
    Dzięki bardzo ale tyle to mniej a wiancej ;-) wiem.

Mogę przedstawić przykład:

A: nadruk na karcie:
    25055 21145285-1

B: W systemie alarmowym opartym na SIEMENS SPC wpisuję tylko 25055 i ewentualnie nr obiektu 21 .

C: w systemie opartym na Honeywell Galaxy wpisuję tylko 25055

D: w sterowniku ROGER 1401311 (co jest przeliczeniem 10 / HEX)

E: w jeszcze innym sterowniku: 1561DF co też jest przeliczeniem 10/HEX z uwzględnieniem nr obiektu.

F: po wczytaniu karty do kontrolera UTC MASTER pojawia się w okienku wg formatu RAW : 0 2600 0000 0000 1607 9117

Dla mnie jest istotne, jak na podstawie A - wyliczyć F.

Wykonawca F dostarczył karty np:
    61635 42101076665-3 - która ma RAW: 032000000120030114127 .

Ale co ciekawsze taka karta nie daje się wczytać ani do B ani do D ani do E - bo to próbowałem - jakby w ogóle nie chciało czytać.

Jak kto wie, albo choć zna źródło gdzie można się coś dowiedzieć PLEASE HELP ME

POZDRAV czytającym