Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno pralki, silnik indukcyjny a inwerterowy?

adamooo90 17 Apr 2016 18:29 56814 43
lampy.pl
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Serwisuję i czasem potrzebuję naprawić a nie kazać wyrzucić pralkę klientowi.
  • lampy.pl
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Tak amatorku 2000 żyjesz w świecie iluzji, programator elektroniczny to gwóźdź do trumny pralki.
    Podobnie z driverami direct drive, jak padnie to czeka cię wycieczka na złom z pralką w bagażniku.
  • lampy.pl
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Nigdy nie wymieniałem prostego silnika indukcyjnego w pralce.
    eldomek
    Level 18  
    Do Zbigniew 400:Programatory pralek Polar szybko się uszkadzały, wadą były słabe styki włączające grzałkę. Każdy kto o tym wiedział wzmacniał styki dodatkowym przekaźnikiem tuż po zakupie pralki i wtedy stawała się ona w miarę niezawodna aż do momentu kiedy zaczynał przerywać silniczek napędu mechanizmu programatora. Stare i proste nie znaczy że jest niezawodne.
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Silniczek nie przerywał tylko wyrabiało się kółko z mimośrodem do przesuwu bębna.
    adamooo90
    Level 7  
    Kupiłem praleczkę z silnikiem inwerterowym Gorenje. Sprawuje się świetnie, cichutka, polecam:)
    adamooo90
    Level 7  
    Gorenje W6723/IS. Zachwalano Bosche, LG, Electroluxy nawet Candy. Moim zdaniem mniej promowana marka, ale sprzęty od lat robi dobrze i nie ma milionów modeli jak Samsung czy inne. W rodzinie też niektórzy mieli sprzęt tej marki i są zadowoleni:)
    kot mirmur
    Level 33  
    W starym polarze [gdzie proszek był sypany do komory w górnej części obudowy]przez 20 lat eksploatacji padły- 2 razy łożyska na bębnie,kondensator,amortyzatory,3 razy uszczelniacz pompy zrzutowej.Programator o dziwo wytrzymał do końca, ale to był made in france.
    21mateuszek
    Level 12  
    Witam. Proszę o pomoc w zakupie pralki. Szukam pralki na możliwie jak najdłuższy okres czasu. W sklepie Pan polecił mi LG z DirectDrive. Filmy na YT również świetnie się prezentują, z kolei pierwsza opinia przeczytana w internecie pozytywnie nie nastawia. O dziwo pralka po pierwszym praniu stała się głośniejsza także nie wiem co tam się mogło wydarzyć :/

Budżet to max 1500zł.

Moje wymagania:
    - opóźnianie startu
    - opcjonalnie: ustawianie zakończenia czasu prania
    - niezawodność

Z tego co czytam w internecie o rozbieralnych zbiornikach to jest bardzo różnie. Bosch WAN, WAE. A co do reszty to różnie bywa. Raz tak piszą raz tak.
    merlinekII
    Level 16  
    Dołącze do może starego tematu ale indukcyjny klatkowy a indukcyjny z magnesami to może drobny szczegół ale przepaść technologiczna sterowania.
    Mam LG DD i powiem że wyrwany ze szrotu bo tam nie trafił dzięki mnie i działa dalej już 5 lat, łożyska wymienione i 4 lata minęło. Może szczegół ale LG zalewa elektronikę żelem co utrudnia serwisowanie bo kondensatory w zasilaczach zdychają. ale da się naprawić.... no chyba ze piorun zagmera w elektronice. co do łożysk i klejenia bębnów to łożyska padają przez wodę bo twarda i kamień robi swoje. Jak przeprowadziłem się do domu gdzie woda jest zupełnie miękka pralka mimo głośniejszej pracy nie degraduje się jak u sąsiadów , średni czas od pojawienia się hałasu łożysk do śmierci pralki około pół roku(pranie co drugi dzień). Wielokrotnie potwierdzone bo naprawiam AGD. u mnie woda miękka i łozyska szumią 3 lata, rok pracowała na bardzo twardej wodzie i zaczeło być słychać po roku.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Woda ma mały wpływ na łożyska bo primo uszczelniacze są pierwsze, śą też kanały odprowadzające wodę zza uszczelniaczy jakby przeciekał.
    Secondo, do prania używa się chemii tak dużo że h..... mały, więc twardość wody jest niwelowana zmiękczaczami.
    merlinekII
    Level 16  
    I tu kolego nie masz racji.... w praniu owszem proszki dzialaja ale juz gdy plukanie to proszku nie ma.
    a kamien jest jak papier scierny uszczelniacze wyciera...
    robie pare ladnych lat i sprawdzam w regionie wode na twardosc to wiem jaki ma wplyw dokladnie w konkretnej wiosce.