Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie projektora NEC NP200 przez HDMI extender

skeeppi 15 Kwi 2016 18:19 990 2
  • #1 15 Kwi 2016 18:19
    skeeppi
    Poziom 2  

Witam i proszę o wsparcie w takim oto problemie... Na etapie remontu lat temu wiele perspektywicznie pociągnąłem dwa kable CAT5E z jednego końca salonu (TV, BD, AMP, ekran) na drugi (dziś projektor). Długość kabla ok. 8-10 m. Do przesyłu obrazu do projektora zastosowałem HDMI extender po 2xCAT5E:
    Po stronie projektora jest jeszcze przejściówka łącznik HDMI fem-fem, konwerter HDMI - D-Sub, kabel D-Sub.

I teraz najciekawsze... kiedy wpinam końcówkę HDMI extendera bezpośrednio do dekodera DVB - transfer extra, kiedy jednak dokładam łącznik HDMI fem-fem oraz kabel 1,5m - projektor nie wykrywa sygnału.

Kiedy natomiast podpinam BD, nawet bezpośrednio do przejściówki HDMI - D-Sub przy projektorze, również nie ma sygnału.

Proszę o radę: - czy to możliwe, że wskutek dołożenia przejściówek sygnał traci moc, czy można go jakoś wzmocnić, wyczyścić etc? Czy brak sygnału z BD może być spowodowany czym innym (nie ten format sygnału)?

Modele urządzeń:
    Projektor NEC NP200 (XGA)
    Dekoder Albis STB 7710 (Dialog-NETIA)
    Blu-Ray Sony BDP S186

Z góry dziękuję za wsparcie.

0 2
  • Mitronik
  • #2 16 Kwi 2016 02:50
    sosarek

Poziom 43  

skeeppi napisał:
    bezpośrednio do przejściówki HDMI - D-Sub

Tu jest problem - nie ma przejściówek konwertujących sygnał cyfrowy na analogowy - do tego potrzebne są inne urządzenia(konwertery sygnału).

0
  • Mitronik
  • #3 18 Kwi 2016 13:06
    skeeppi
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie tematem!

sosarek napisał:
    nie ma przejściówek konwertujących sygnał cyfrowy na analogowy

Sęk w tym, że w sprzedaży jest sporo tego typu przejściówek:

Np. na allegro "przejściówka hdmi - vga".
    Ponadto, jak pisałem, przesył obrazu z dekodera działa (właśnie z taką przejściówką, jak na zdjęciu), póki nie dokładam kolejnych dwóch elementów - kabla oraz łącznika fem-fem.

Obecnie noszę się z zamiarem ściągnięcia konwertera HDMI female - VGA male:

w celu wyeliminowania zbędnych pośredników, ale chciałbym mieć pewność, że to przyniesie efekt. Nie chcę działać po omacku metodą (kosztownych) prób i błędów.

0