Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Okap wentylator Amika.Ułamany plastik zaślepki wysuwającej się szuflady.

15 Apr 2016 19:31 1539 9
  • Level 17  
    Witam. Mam remont i ciasnotę.Wentylator-okap jest wbudowany w szafkę. Wszystko było robione na zamówienie. Po prawej po odsunięciu szuflady są przełączniki prędkości wentylatora okapu,silnik dopiero się włącza gdy własnie tę szufladę otworzę maksymalnie. Nie znam modelu. Byłem w serwisie Amici. Kazał mi serwisant podać nr modelu itd. Na urządzeniu nic nie jest napisane. Chyba, że z tyłu. Akurat w tamtej części śruba skorodowała. Jak trzeba będzie szlifierką kątową zetnę łepek śrubie razem wyciągając z półką szafki. Czy ktoś mógł by mi pomóc w zakupie takie bocznej zaślepki.Tam gdzie jest rynienka z napisem amica i zaślepka. Kleić chyba sensu nie ma.Bo na przykład kupiłem cyjanoakrylan zagęszczony. Według mnie takie połączenie puści. Można dać w imadełko na dobę .Może klej rozpuszczalnikowy coś da. Mam też distal...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    Gdzie można znależć serwisówki?Nie mam pojęcia ile ma lat ten wentylator...
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    Witam.
    Dosyłam zdjęcia tabliczki znamionowej okapu nadkuchennego.
    Gdzie najtanie jest kupić połamaną część-Gdańsk.? Okap wentylator Amika.Ułamany plastik zaślepki wysuwającej się szuflady.

• Moderator
    Wklejasz jakieś druciki na gorąco (po przewierceniu plastików) wzmacniasz plastikiem z topionym na gorąco a to góra parę chwil i trochę zapachów i cieszyć się sprawnym urządzeniem... Zakupić tego zapewne się nie da bo producent tego nie uwzględnił :D
  • Level 17  
    Zakupić się nieda ze względu na wiek.Na silniku jest data.Dzwoniłem do Amiki.
    Mówią że maja ale podobny kolor brązowy(po podaniu typu(otb 414).Napewno to nie moja część.
    Za kawałek plastiku tez nie mała suma 28 zł +kuier 18 zl.
    Odnośnie topienia woilałbym palnikiem o wielkości flamastra.Bo na palniku kuchennym mogę spalić cały element.
    I wtedy był by zupełny koniec.Można poszukać kleje do pcv.
    Np do klejenia rur w hydraulice.Zresztą"spawając"tą częśc muszę użyć identyczny rodzaj plastiku.
    A na tym się nie znam.
    Proszę o porady.
    P.S Nie wiem jak z tymi drucikami bo przewiercać nie da rady bo na wylot wyjde wiertłem.Jeżeli juz skleić kropelką póżniej dookoła natapiać plastkiem.

Słuchajce przypomnała mi się zapalarka do grila o długiej rurce....Może ona da radę.
  • Level 17  
    Wiec tak kupiłem mały palnik gazowy wielkości flamasra +300ml gazu do zapalniczek.
    Nie wiem czy mam wyłącznie topic po zewnętrznej części.Bo tak będzie dla mnie najłatwiej.
    Czyl kropelką skleić a póżniej punktowo"spawać" co krok w okół.

Dodano po 40 [minuty]:

Tak apropos nie wiem czy ten plastik należy do łatwotopliwych bo raczej nie-chyba.
    Ale palnik ma większą temperaturę od zapalarki itd.
    No cóż nie mam wyjścia. Czas spróbować.

Dodano po 16 [minuty]:

Troszkę analizuję czy nie kupić klej(a'la plastelina)dwuskładnikowy.
    Pomóżcie....
  • Moderator
    Wybacz, ale jak widzę jak do tego się chcesz zabrać to żałuję iż usiłowałem Ci pomóc coś co mnie zajęłoby gór 20 minut i to bez całej tej epopei... Albowiem wystarczy (lutownica + końce drucików od rezystorów), a wykonane ma być perfekcyjne i stabilniejsze o 100% od orginału :D
  • Level 17  
    Próbowałem palnikiem typu "pencil"sprawdzić topliwość w miejscu niewidocznym. To chyba plastik niepalny. Tu Kolega podpowiadał żeby drucikami nieczym zbrojenie+beton. U mnie ułamanie jest i wystaje15% wiec albo klej .Jezeli taki istnieje nawet poxipol-plastelina. Mam pytanie czy podczas topienia plastiku niepalnego i łatwotopliwy da zię zgrzac,stopić takie dwa elementy. Najchętniej kupił bum nową część ale gdzie. Amika nie ma na magazynie...
  • Level 17  
    Wstępnie połączyłem distalem i zcisnąłem w imadle. Następnie w okół zalałem te dwa elementy. Farbę w okół też usunąłem nożykiem do tapet. Nie żałowałem kleju....
  • Level 17  
    Zakupię zaślepkę jak ktoś ma...