Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Archiwizacja płyty winylowej na mp3

15 Kwi 2016 22:16 798 8
  • Poziom 8  
    Witam, chciałbym przegrać z dzieciństwa płytę winylową. Wpadłem na pomysł aby pod
    pod amplituner Technics SA-AX540 pod TAPE / MD REC OUT podpiąć stacjonarną nagrywarkę DVD Panasonic z dyskiem model DMR-EH58 na AV3 z przodu cinczami, nawet ta muzyka z gramofonu zapisała się na dysk bezproblemowo. Teraz mam pytanie czy ta jakość zapisu jest dobra jak chodzi o jakość, bo z dysku nagrywarki mogę tylko zgrać ją na płytę DVD jako „VTS_02_1.VOB” a potem konwertować do mp3 jakimś programem?
    Czy to będzie miało dobrą jakość, czy jest jakaś lepsza jakość archiwizacji w domowych warunkach o niskich nakładach finansowych. Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Witam, dzięki za poradę, też nad tym myślałem nawet ma zewnętrzna kartę Sound Blaster X-fi HD ale ta karta z kolei jest za nowoczesna do mojego komputera bo dźwięk do komputera wchodzi przez USB, a Windows XP, jej nie widzi i nie ma na to siły. Jakim programem mogę zgrać płyty winylowe na wejście liniowe komputera, na Windows XP, próbowałem Sound Forge 7 bardzo fajny program można powiększyć na maxa wykres i przyciąć co sekundy, ale on z kolei działa darmowo na 10 prób. Potem nie da się już włączyć a na dodatek wszystko jest nie po naszemu tylko po angielsku, ale są ikonki obrazki i łatwo się na nim obrabiało dźwięk. Czy znasz jakiś darmowy program do zapisywania dźwięku oprócz Start - Programy - Akcesoria – Rozrywka – Rejestrator dźwięku, bo on niby jest ale nagrywa bardzo krótkie do kilku sekund nagranie i staje. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 38  
    "mp3DirectCut", "Audacity",darmowe do użytku prywatnego, oba mają Polski interfejs.
  • Poziom 8  
    W odp. na maila, to nie rozwiązałem tematu, rzadko tu bywam i nie mam pojęcia jak zamknąć temat? O co to w ogóle chodzi, bo ciągle mi ktoś maile przysyła żeby zamknąć temat a ja nie wiem jak to zrobić?
  • Poziom 8  
    Do "sosarek" "Zamiast nagrywarki podłącz sygnał na wejście liniowe komputera i zgraj sobie nagrania do mp3." Komputer ma to do siebie że te dzeki są rochwiane same w sobie i buczą głośniki same od siebie dlatego wole przez RCA one sa ekranowane a dzeki to dwuzyłowy drut i nadadatek mono
  • Poziom 33  
    @Nikodemm spójrz na datę założenia wątku.
  • Poziom 8  
    Fakt ponad 2 lata temu, tylko przez przypadek tu wszedłem bo mi maila przysłali czy rozwiązałem problem, w ogóle se o tym zapomniałem. Tak czasem bywa