Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzielenie czytnika kodów kreskowych na kilka urządzeń

15 Kwi 2016 23:33 444 3
  • Poziom 8  
    Witam,

Poszukuję jakiegoś rozwiązania, by dane odczytane jednym skanerem kodów można było wysłać na dwa lub więcej różnych urządzeń (w tym momencie mam na myśli drukarkę do znakowania produktów z interfejsem RS232 i komputer jako drugie urządzenie).

Zależy mi również na możliwości zaprogramowania, by na jedno urządzenie wysyłana była jedna część odczytanego kod, a na drugie reszta. Istnieje na to jakiś sposób?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Np. takie rozwiązanie:
    Skaner podłączony do COM1
    Ja bym napisał program na komputer, który wyśle część odebranego przez COM1 kodu do drukarki podłączonej do COM2 komputera a resztę "do siebie" - czyli do programu, który oczekuje na resztę kodu.
    Teoretycznie możnaby nawet na jednym porcie szeregowym, bo z czytnika czytamy, a do drukarki wysyłamy dane ...
  • Poziom 8  
    Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Szczerze mówiąc podejrzewałem, że trzeba coś samemu zrobić jednak łudziłem, że coś takiego już istnieje.

Przyznam, że nie "bawiłem się" jeszcze tematami sterowników PLC, programowania itd (z programowania jedynie tyle, co kilka lat temu w szkole..), choć jestem tego co raz bliżej, bo pomysłów na wykorzystanie mnóstwo tylko brak wiedzy.

Z miłą chęcią zaczerpnę wiedzy na ten temat i postudiuję, tylko prosiłbym Was o nakierowanie od czego zacząć.. Co polecilibyście bym mógł się trochę pouczyć, a przy okazji osiągnąć to o co pytałem wczoraj - jaki rodzaj kontrolera, sterownika PLC? Wolałbym, by było to osobne urządzenie, nie komputer jak zaproponował akrawiec.

Skaner do czytania kodów jest z interfejsem RS232 i chciałbym go zostawić, ponieważ jest on również zaprogramowany do wysyłania poleceń drukarce (przykładowo wyzerowanie licznika po każdym kolejnym zeskanowaniu kodu). Drugie urządzenie, które ma odbierać kod ze skanera to komputer.