Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Da radę zrobić z nich głośniki na dyskoteki? Jaki wzmacniacz?

15 Kwi 2016 23:43 1026 11
  • Poziom 6  
    Witam.
    Ostatnio po czyszczeniu garażu u znajomego znalazłem 2 głośniki 10"...
    Da radę zrobić z nich głośniki na dyskoteki? Jaki wzmacniacz? Da radę zrobić z nich głośniki na dyskoteki? Jaki wzmacniacz? Da radę zrobić z nich głośniki na dyskoteki? Jaki wzmacniacz?
    Te głośniki podobno są 4Ω i 250W każdy (Pewnie P.M.P.O.)
    Firma nieznana ale jest nappis "X Sound"

I mam pytanie:
    Czy da się z nich zrobić głośniki które mogłyby grać na małej dyskotece? Tzn. wpakować je do obudowy?
    Jeśli tak to jaki wzmacniacz do nich by pasował?
  • Poziom 19  
    Głośniki prawdopodobnie samochodowe, przy tej średnicy zgaduję, że niskotonowe. Możesz je podłączyć do jakiegokolwiek wzmacniacza o mocy nie większej niż 20W, najlepiej samochodowego. Dyskoteki tym nie zrobisz, żadnej, musiałbyś dysponować przynajmniej głośnikami szerokopasmowymi.
  • Poziom 6  
    Dziś je akurat podłączyłem pod dość stary wzmacniacz. Tylko szkoda, bo zapomniałem modelu spisać - przy następnej wizycie zapiszę sobie i napiszę na forum.
    Na nim grały dość mocno, basu zbyt nie słychać (przez brak obudowy?) ale i tak w całym bloku było je słychać :D
  • Poziom 43  
    suszyząbek napisał:
    basu zbyt nie słychać (przez brak obudowy?)
    W dużej mierze na pewno.
    Jednak - przychylam sę do opinii Kol. ShakeAll - mocy to te głośniki nie mają na pewno zbyt dużej (te 20-30W RMS to i tak z dużym marginesem), a co do tego, że: "było słychać w całym bloku"... No cóż.. Jakbyś rozkręciła pod opór jamnika - też by było słychać. Ale jak?
    Dyskoteka ma swoje wymagania i na byle jakich głośnikach (a tym bardziej samochodowych!) nie ma nawet sensu próbować.
  • Poziom 6  
    OK mam model tego wzmacniacz: Unitra ZRK AT 9115.
    A dyskoteka w moim znaczeniu to nie jest głośna impreza ;) tylko "potańcówka z muzyką" :D
    W skrócie: chcę z tych głośników coś (grającego) sklepać ;)
  • Poziom 40  
    Obudowa, wysokotonowy, zwrotnica, kable, terminale. Nieopłacalny interes na takich wynalazkach, które posiadasz. Lepiej kupić jakieś kolumny Elestra.
  • Poziom 6  
    Ja jestem gotowy zbudować obudowy, zwrotnice bym załatwił po znajomości, wysokotonowe mam (tweetery i normalne głośniki) a o resztę się nie martwię. :) Także mogłyby służyć jako niskotonowe... Ale jest jeszcze jedna kwestia: jaki wtedy wzmacniacz?
    Nasze szkolne głośniki Gran ZG100WE (2 sztuki po 100W) grają na wzmaku Gran e2x100.
    Jak podłączyłem mój głośnik do tego wzmacniacza to grał podobnie jak szkolny, tylko basu nie miał. A takowego wzmacniacza dostać nigdzie nie można, szkoda :|
  • Poziom 40  
    Kolego kiedy dotrze do ciebie, że nie zrobisz imprezy tymi głośnikami i nie opłaca się ich pakować w obudowy?
  • Poziom 6  
    Już zrozumiałem, nie kombinować z nimi :)
  • Poziom 43  
    suszyząbek napisał:
    Unitra ZRK AT 9115.
    Nie nadaje się do użytkowania w takim charakterze. To wzmacniacz domowy i nie jest projektowany do długotrwałej pracy na pograniczu swoich możliwości - a tak będzie, jeśli zastosujesz kolumny zbudowane na tych głośnikach.
    Co prawda nie wiem co się prędzej spali - wzmacniacz, czy głośniki (bardziej bym obstawiał te drugie), ale nawet jeśli; należy się liczyć z tym, ze spalony głośnik zrobi zwarcie i spali wzmacniacz.
    suszyząbek napisał:
    Ja jestem gotowy zbudować obudowy, zwrotnice bym załatwił po znajomości, wysokotonowe mam (tweetery i normalne głośniki) a o resztę się nie martwię.
    Czyli totalna amatorszczyzna... Nie rób tak w żadnym wypadku, bo szkoda i czasu i pieniędzy.
    suszyząbek napisał:
    Nasze szkolne głośniki Gran ZG100WE
    W kolumnach od tego Grana zostały wymienione głośniki. Czemu? Bo stare(oryginalne) zostały najprawdopodobniej spalone poprzez katowanie ich przesterowanym sygnałem przez dłuższy czas. A to tylko potwierdza to co napisałem wyżej - jeśli Można było spalić kolumny Gran'a to co za problem spalić głośniki na samochodówkach?
    sebap napisał:
    Lepiej kupić jakieś kolumny Elestra.
    Bene. I do nich stosowny wzmacniacz. Nawet jeśli nie będą wykorzystywane w pełni swoich możliwości to tylko lepiej - i dla słuchaczy (bo dźwięk bez zniekształceń) i samych kolumn - bo długo pograją.
    suszyząbek napisał:
    nie kombinować z nimi
    Nie kombinować ani z głośnikami samochodowymi, ani z domowymi wzmacniaczami. To modlitwa o koniec...może nie świata, ale sprzętu i Twojej kariery "nagłośnieniowca" na pewno.
  • Poziom 6  
    To jaki zestaw moglibyście polecić? Moje wymagania: aby w remizie grała muzyka i aby to nie kosztowało krocie... coś w okolicach 800 - 900 zł. Wiem że to ciasna kwota ale od grania "nie ma lecieć tynk z sufitu!" (a od tych szkolnych kolumn na sali gimnastycznej 10x25m jest aż za głośno (wzmacniacz ani kolumny nie są przesterowane))
  • Poziom 40  
    Szukaj kolumn Elestra i wzmacniacza np. Elmuz. Skontaktuj się z użytkownikiem PANICZKAMIL, może Ci coś dobierze.