Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 4 - problemy podczas wgrywania nowego softu

xcrtz 16 Apr 2016 00:29 927 6
    xcrtz
    Level 3  
    Witam,
    Kupiłem iPhona 4, wiadomo o nim tyle, że stoi na logo iTunes.
    Wykrywany wszystko pięknie. Wczoraj z nim walczyłem, próbowałem wgrać nowy system, ale za każdym razem się nie udawało. Oto historia:

1. error 2005 -> error 3194 przy 7.0 -> jakimś sposobem logo Apple i pasek, który się nie ładuje przy 7.1.2 -> error 2003 -> (drugi komputer teraz) "nieznany błąd 9" i pasek, który się nie ładuje -> dfu i error 40

Boję się, że to nie wina softwaru... Ktoś, coś jakiś pomysł? Gniazdo ładowania, płyta główna.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Na początek rozebrać i sprawdzić środek pod kątem zalania/zawilgocenia, ewentualnie wyczyścić, poskładać i ponownie próba softu. Następny krok to podstawienie sprawnej baterii.
    xcrtz
    Level 3  
    tino2003 wrote:
    Na początek rozebrać i sprawdzić środek pod kątem zalania/zawilgocenia, ewentualnie wyczyścić, poskładać i ponownie próba softu. Następny krok to podstawienie sprawnej baterii.

iPhone 4 - problemy podczas wgrywania nowego softu

tak to wygląda w środku

czujniki wilgoci: gniazdo ładowania - białe, gniazdo słuchawkowe - nic czerwonego nie widziałem, obok baterii - białe, pod zaślepką baterii - nie ma
  • Helpful post
    dernis
    Level 15  
    no ale pasuje podnieść osłony i zobaczyć pod nimi, elektronika nie za bardzo lubi wilgoć i nie wiele czasem potrzeba. Objaw wygląda jak uszkodzenie pamięci NAND.
    xcrtz
    Level 3  
    dernis wrote:
    no ale pasuje podnieść osłony i zobaczyć pod nimi, elektronika nie za bardzo lubi wilgoć i nie wiele czasem potrzeba. Objaw wygląda jak uszkodzenie pamięci NAND.

Inaczej może, bo mój poprzedni post został przeniesiony do kosza... Czy mógłbym to jakoś w zaciszu domowym naprawić i czy naprawa nie przerosłaby ceny samego telefonu? Ogólnie rzecz biorąc - czy naprawa opłacalna?

@edit chodzi mi o naprawę na własną rękę i potrzebne części do tego, nie o serwisy itp.

Pozdrawiam
    dernis
    Level 15  
    dokładnie, sam nie zrobisz.. to jest BGA.. jeśli nie miałeś z tym styczności gwarantuje, że uśmiercisz go na "amen". Ostatnio naprawiałem 5s-a z objawem, w którym nie chciał przejść restore, okazało się że układ U2 odpowiedzialny za zasilanie był uszkodzony. Oddaj do serwisu a powinni sobie z tym poradzić.