Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jawa cz 350 Remont silnika i instalacji elektrycznej

16 Kwi 2016 06:46 1290 2
  • Poziom 1  
    Witam. Znalazłem w piwnicy Jawe cz 350 po dziadku.Piwnica była zalana więc silnik jest po powodzi. Pytanie jest od czego zacząć remont i jak?
  • Poziom 21  
    Widzę że będzie baaaardzo przednia zabawa ;)

Jeśli wgl nie masz pojęcia o mechanice, to szkoda czasu...
    Ale powiedzmy że ambitne z ciebie dziecko :) .

Najpierw to by wypadało zobaczyć co to wgl jest, i w jakim stanie. Tak więc po prostu porozkręcać motocykl na większe zespoły (np odkręcić koło, zobaczyć czy luźno się kręci, czy łożyska są ok, czy wgl tam są hamulce , czy bęben się rusza, tj jego szczęki)... Czy bęben nie jest zardzewiały...
    Sprawdzić kompletność motocykla... Oraz jego stan "zardzewienia" (zwłaszcza baku)...

Załóżmy że wszystko jest w miarę cacy, no to teraz piecyk (silnik).
    Spuść olej (lub to co się tam wgl znajduję)... Wlej nowy, nada się każdy olej do motocykli 4T (ze względu na mokre sprzęgło, nie może to być olej przekładniowy, czy samochodowy!).
    Odkręć głowicę i zobacz czy cylinder nie jest zardzewiały. Możesz dać kapkę oleju do cylindra i spróbuj zakręcić wałem, ale delikatnie (bo jak jest masakra z pierścieniami to załatwisz cylinder). Jeśli wszystko ci się będzie elegancko obracać, to wyczyść gaźnik (benzyną ekstrakcyjną i patyczkiem kosmetycznym + sprężone powietrze... Żadnych drucików!).
    Załóżmy że z tym wszystkim masz baję, wykręć obie świece zapłonowe i sprawdź czy jest na nich iskra, jeśli będzie, to możesz spróbować go odpalić (ale jeszcze broń boże jeździć!).
    Na 30l benzyny dajesz litr oleju do silników 2T...

Jak dotrzesz dotąd i wszystko byłoby baja to masz praktycznie zdrowy piec. Ale ja bym nie był optymistą :/
  • Poziom 1  
    No to zacznijmy od tego że silnik był w zaskakująco dobrym stanie i prawdę mówiąc nie wiem po co zdejmowałem tłok bo rozlecialo mi się łożysko igielkowe nowe już zalozone razem z pierscieniami tylko problem byl w tym ze tata mi nie chce przy tym pomóc bo mówi że i tak na tym nie pojezdze bo się przegrzeje i zatrze bo to słabe silniki :D

Dodano po 1 [minuty]:

Największy problem będzie z prądnicą więc prosiłbym cię o pomoc :/

Dodano po 33 [sekundy]:

Największy problem będzie z prądnicą więc prosiłbym cię o pomoc :/

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę podesłać jakieś fotki :D