Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odzyskać zdjęcia zakodowane przez "cerber ransomware"

16 Kwi 2016 10:10 2391 6
  • Poziom 6  
    Mam taki przypadek ze system został zaatakowany przez cerber ransomware, zablokował on pliki .jpg , które teraz są widoczne jako pliki cerber. Zainstalowałem eseta smart securitu 5 i pszeskanowałem dysk : wykrył on około 500 zagrożeń które wyleczył , ale nie usunął on całkowicie tego śmiecia! Najwiekszym problemem jest jak odzyskać zdjęcia ?
  • Poziom 42  
    Jeśli pliki zostały zaszyfrowane pozostaje przywrócenie z kopi zapasowej lub sprawdzenie punktów przywracania systemu.
    Przydało by się więcej danych lub chociaż przykładowy plik do analizy.
  • Poziom 6  
    Punktów przywracania nie ma bo były nie ustawione! Jak z kopii zapasowej?? Jakie dane są potrzebne? Jaki plik i skąd go brać?
  • Spec od komputerów
    Z kopii zapasowaej, ktora powinienes robic, a nie robiles, wiec mozesz zapomniec o plikach.
  • Poziom 6  
    Opisana sytuacja nie wystąpiła u mnie, a u kolegi , który nie miał dobrze skonfigurowanego kompa (fatalna sytuacja). Więc nie ma żadnych szans na odzyskanie zdjeć? Nie ma programów odszyfrujących?
  • Poziom 11  
    Raczej nic z tym nie zrobisz. Przerabiałem temat - deszyfratory dostępne w necie to tylko dodatkowo zawirusowany syf.
    Odpuść sobie opcję płacenia, jaką masz gwarancję, że dostaniesz klucz?
  • Poziom 6  
    Dzięki za pomoc ! Zamykam temat!
    jak odzyskać zdjęcia zakodowane przez "cerber ransomware"