Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever Navio 505 - Automapa Internal application error i wisi. Jak zamknąć AM?

kris0210 16 Kwi 2016 11:31 1806 4
  • #1 16 Kwi 2016 11:31
    kris0210
    Poziom 10  

Witam,
    Wpadł mi w ręce Goclever Navio 505. Problem z nim jest taki, że na pamięci wewnętrznej jest zainstalowana automapa i jest zaznaczony Autostart. Po uruchomieniu mignie przez chwile oryginalny pulpit goclevera i rozpoczyna się uruchamianie AM. Jednak w trakcie uruchamiania wyrzuca błąd "Internal application error" i kliknięcie ok powoduje zwiechę na niebieskim ekranie startowym AM.

Dodatkowym problemem jest to, że nie mogę połączyć się z komputerem z navką. Podejrzewam, że po prostu zmiana nazwy folderu automapy rozwiązałaby problem, a mapkę można umieścić na SD i wtedy normalnie wskazać ścieżkę w ustawieniach.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć?

0 4
  • #2 16 Kwi 2016 12:55
    _Olivka
    Poziom 24  

kris0210 napisał:
    jest zaznaczony Autostart
    I to właśnie był błąd włączenia autostartu, w AM uszkodził się jakiś plik, dlatego wyskakuje błąd. Nic nie zrobisz, dopóki nie zamkniesz programu AM.
    kris0210 napisał:
    Problem z nim jest taki, że na pamięci wewnętrznej
    Co innego jakby AM była na karcie SD, to by nie było problemu.
    Teraz najlepiej jest wgrać nowe Firmware.
    kris0210 napisał:
    po prostu zmiana nazwy folderu automapy rozwiązałaby
    Nazw AM byś nie zmienił i nie usunął, bo pliki AM są w użyciu.

0
  • #3 18 Kwi 2016 14:09
    kris0210
    Poziom 10  

Tak tak, ja to wszystko wiem i to wszystko się zgadza...

Chciałem się poradzić tylko czy ktoś może ma jakiś pomysł na zamknięcie AM, aby dostać się do menu nawigacji, ewentualnie soft do wgrania w navi?

Może jest jakiś myk, żeby navi wystartowałą automatycznie z karty a nie z podanej w ustawieniach ścieżki? Mobilenavigator/mobilenavigator.exe nie działa:)

0
  • #4 18 Kwi 2016 20:02
    _Olivka
    Poziom 24  

Nie ma takiego myku, jeśli jest AM zainstalowana w pamięci urządzenia, nic nie zrobisz, ani nie podmienisz żadnego pliku AM, bo jest w użyciu. Co innego jak jest na karcie SD, wtedy wyciągasz kartę SD i po problemie.

0
  • #5 19 Kwi 2016 07:42
    jajacekpl
    Poziom 21  

Spróbuj tego:

Cytat:
    Start-URUCHOM-Regedit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AFD\Parameters]
    jest to Optymalizacja drivera afd.sys.

konkretnie chodzi o wpis:
    "DisableAddressSharing"=dword:00000001

Trzeba zmienić wartość klucza na 0, potem restart,jeżeli nie ma takiego wpisu to utworzyć taki klucz dword :lol:"
    Powinno pomóc w połaczeniu z kompem. No i zainstaluj WindowsMobileDeviceCenter

A potem można poszukać zmiany wpisu w rejestrze (lub którymś XML) wyłączającego autostart AM

0
  Szukaj w 5mln produktów