Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP, Brother czy Samsung - 3w1 laserowe do domu ?

16 Kwi 2016 11:57 1854 18
  • Poziom 14  
    Dzisiaj podjąłem decyzję, że po 9 letnim HP3180 która odmówiła pracy, kupię laserowe urządzenie 3 w 1 do domu. Nie mam żadnych doświadczeń z laserem, bo przed HP miałem atramentowego Epsona ok 8 lat.
    Na którą z firm postawić ?
    Chciałbym, aby urządzenie miało WiFi, bo drugi PC łączy się przez router bezprzewodowy. Czasami w domu są dodatkowo 3 laptopy.
    Chodzi też o kulturę i pewność pracy, oraz najdłuższą gwarancję.
    Wiem że takie dane są w opisach, ale informacje od użytkowników i osób mających doświadczenie w laserówkach będą bezcenne dla mnie.
    Z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Samsung będzie najtańszy w zakupie i najdroższy w utrzymaniu (zamienniki są stosunkowo drogie). Brother będzie po środku, jeśli planujesz dużo drukować należy pamiętać że oddzielnie jest toner i bęben (należy używać jednego producenta zamienników - nie zalecane mieszanie różnych proszków - skróci to żywotność bębna).
    HP najdroższa w zakupie, ale utrzymanie będzie najtańsze.
  • Poziom 14  
    Zatem BROTHER DCP1610WE może być wystarczającym wyborem ?
    Sprzęt do zastosowań typowo domowych, bez codziennego drukowania.
    I jeszcze chciałbym prosić o potwierdzenie, że skaner w opcji "do pliku" działa w kolorze.
    Skłaniam się ku tej firmie, bo wyczytałem, że po rejestracji na stronie, jest 3 lata gwarancji.
  • Poziom 17  
    Dandre napisał:

Chciałbym, aby urządzenie miało WiFi, bo drugi PC łączy się przez router bezprzewodowy.

Fakt że niektóre komputery łączą się z routerem przez WiFi nie wpływa na konieczność posiadania owego w urządzeniu wielofunkcyjnym. Jeżeli bedzie stało blisko routera i podłączenie kablowe nie sprawi problemów spokojnie można z WiFi jako kryterium wybory zrezygnować.
  • Poziom 14  
    Jak sprawić zatem, aby można było drukować bezpośrednio z każdego komputera : PC-ta czy laptopa, bez przenoszenia plików na podstawowy komputer, który będzie podpięty z urządzeniem przez kabel USB ?
    Drugi PC-et nie pracuje w sieci, zatem komputery "nie widzą się". WiFi z routera służy do neta przez AP na drugim PC.
    Moje komputery są dość wiekowe.
  • Poziom 17  
    Jeżeli urządzenie będzie podpięte tylko po USB do jednego komputera i nie wepniesz go kablem sieciowym do routera wtedy jak najbardziej WiFi się przyda.

Pisałem że WiFi może nie być konieczne bo wiele osób zakłada że skoro laptop łączy się z routerem po WiFi to drukarka też musi mieć WiFi by z niej korzystać. Wydają dodatkową kasę na takie urządzenia, a następnie stawiają je tuż obok routera gdzie kawałek kabla sieciowego załatwił by całą sprawę.

Rozpisz może dokładnie jak wygląda u Ciebie sieć? Z ostatniego posta rozumiem że jest jeden komputer nie podłączony do sieci, z którego też chcesz drukować?
  • Poziom 14  
    Na stałe mam dwa PC-ty ( ostatnio zmodernizowane ). Jeden jest w pokoju, gdzie dochodzi skrętka od dostawcy neta i tu mam router TP-LINK WR841N. Tutaj też stało HP PSC 3180 - definitywnie popsute, a ma stać nowe urządzenie, które chcę kupić.
    Drupi PC-et stoi w innym pokoju i nie ma możliwości pociągnąć niewidocznie skrętki , dlatego wpięty jest do niego AP na USB i w ten sposób mam tam internet.
    Jak przyjeżdżają dzieci, to dochodzi max 3 laptopy i 3 smartfony( najczęściej mniej).
    I teraz chciałbym, aby była możliwość drukowania z każdego urządzenia bezprzewodowo, skoro producenci zachwalają takie opcje w swoich urządzeniach wielofunkcyjnych.
    Jak pisałem, tego drukowania nie będzie dużo, ale czemu nie być nowoczesnym, skoro ponoć można ;-) ?
    Doświadczeń jednak nie mam.
  • Poziom 17  
    Rozumiem że AP z drugiego pokoju łączy się bezprzewodowo z routerem?

W takiej sytuacji WiFi w nowej drukarce nie jest niezbędne. Możesz podpiąć ją kablem sieciowym do routera.

Komputer stacjonarny stojący w tym samym pokoju będzie łączył się z drukarką po kablu przez router.
    Komputer z drugiego pokoju będzie łączył się przez AP bezprzewodowo z routerem i następnie kablem do drukarki
    Inne laptopy i komórki będą łączyć się bezprzewodowo z routerem i następnie kablem do drukarki.

Jeżeli urządzenie które wybierzesz będzie miało WiFi jedyne co się zmieni to brak kabla sieciowego między drukarką na routerem - połączenie tu też będzie bezprzewodowe.

Podsumowując drukarka sieciowa (działająca po kablu czy też WiFi) nie ma swojej własnej sieci do której podłączasz się by coś wydrukować. Takie urządzenie podłącza się do routera i jest ono widoczne dla wszystkich komputerów które również są do niego podłączone.

PS. Wiele urządzeń wielofunkcyjnych do zastosowań domowych (np. Brothery) mają aktualnie interfejs USB oraz WiFi (tj. brak możliwości podłączenia się do sieci po kablu) zatem bardzo prawdopodobne że nawet gdybyś chciał to i tak po kablu do routera ich nie podłączysz ;)

Co do wyboru urządzenia:
    - jaki masz budżet?
    - jakie miesięczne obciążenie?
    - zamierzasz korzystać z oryginalnych materiałów czy zamienników?
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Rozumiem że AP z drugiego pokoju łączy się bezprzewodowo z routerem?

Tak jest.
    Cytat:
    W takiej sytuacji WiFi w nowej drukarce nie jest niezbędne. Możesz podpiąć ją kablem sieciowym do routera.

Ale wówczas urządzenie musiało by mieć gniazdko do wtyczki RJ45, oprócz wejscia USB ?
    Cytat:
    PS. Wiele urządzeń wielofunkcyjnych do zastosowań domowych (np. Brothery) mają aktualnie interfejs USB oraz WiFi (tj. brak możliwości podłączenia się do sieci po kablu) zatem bardzo prawdopodobne że nawet gdybyś chciał to i tak po kablu do routera ich nie podłączysz ;)

A tu mam odpowiedź ;-).
    Cytat:
    Co do wyboru urządzenia:
    - jaki masz budżet?
    - jakie miesięczne obciążenie?
    - zamierzasz korzystać z oryginalnych materiałów czy zamienników?

Jak pisałem urządzenie ma mieć charakter typowo domowy......600 zl maksimum.
    Okazjonalne drukowanie , kopie faktur moje i żony do archiwum i kopie córki na studia. Z dużym okładem ( ze względu na córkę ) można przyjąć 100 miesięcznie.
    Do zamienników nic nie mam, skoro przez lata nie tylko ich używałem, ale też mnóstwo razy regenerowałem kartridże.
    Z drugiej strony, przy takim obciążeniu drukiem, oryginał może być dobrym wyborem, o ile nie będzie horrendalnie drogi.
  • Poziom 7  
    Ja bym nie brał ani Brothera, ani Samsunga. Moim zdaniem najelpiej jest wybrać coś z HP
  • Poziom 22  
    Viacomp napisał:
    Ja bym nie brał ani Brothera, ani Samsunga. Moim zdaniem najelpiej jest wybrać coś z HP

Uzasadnij proszę swoją wypowiedź.
    Dlaczego te 2 marki mają nie być brane pod uwagę dla domowego użytkownika z określonym budżetem ?
  • Poziom 7  
    Samsung nie jest firmą specjalizującą się z drukarkach. Kolega pracuje w serwisie Samsunga i on nie poleca sprzętu IT. Ja akurat zastanawiałem się na komputerem Samsunga. Z kolei innemu koledze jużdwa razy padła drukarka Samsunga. Całe szczęcie w okresie gwarancji.

Ja wszędzie gdzie pracuej mam drukarki HP i jestem z nich zadowlony :) Niektóre ciągną już 15 rok.
  • Poziom 22  
    Nowe urządzenia nie mają takiej żywotności. W tym miejscu zaskoczę Cię Viacomp - HP daje gwarancję na rok. Samsung na 2 lata a Brother 2 lub 3 lata (najczęściej 3 rok po rejestracji na stronie).
  • Poziom 7  
    HP dla firm daje 1 rok gwarancji, a do użytku domowego 2 lata. Jednak za niewielką dopłatą można wydłużyć gwarancję producenta, np. mój komputer w pracy na 3 lata gwarancji.
  • Poziom 22  
    Viacomp napisał:
    HP dla firm daje 1 rok gwarancji, a do użytku domowego 2 lata. Jednak za niewielką dopłatą można wydłużyć gwarancję producenta, np. mój komputer w pracy na 3 lata gwarancji.

O ile dla komputerów stacjonarnych koszt CarePacka zamyka się w granicach 100zł przy wartości urządzenia ok 2 000zł, to w drukarka wygląda to troszkę inaczej.
    Np. HP LaserJet Pro M125NW cena ok 550zł rozszerzenie gwarancji 110zł (dla klienta indywidualnego) lub 290zł dla firm.
  • Poziom 14  
    Dziękuję kolegom za wyjaśnienia i dyskusję. Jako że technika laserowa była mi w druku obca do tej pory, posty pomogły mi w decyzji.
    Donoszę że dzisiaj zamówiłem urządzenie Brother DCP-1610WE, za niespełna 460 zł.
    Można było nieco taniej, ale odbiorę w sklepie bliziutko mnie i łatwiej będzie w razie problemów.
    Jeśli wątek będzie aktywny, to za kilka miesięcy podzielę się uwagami z eksploatacji.
    Jeszcze raz dziękuję.

AD.
  • Poziom 22  
    Dandre napisał:
    Dziękuję kolegom za wyjaśnienia i dyskusję. Jako że technika laserowa była mi w druku obca do tej pory, posty pomogły mi w decyzji.
    Donoszę że dzisiaj zamówiłem urządzenie Brother DCP-1610WE, za niespełna 460 zł.
    Można było nieco taniej, ale odbiorę w sklepie bliziutko mnie i łatwiej będzie w razie problemów.
    Jeśli wątek będzie aktywny, to za kilka miesięcy podzielę się uwagami z eksploatacji.
    Jeszcze raz dziękuję.

AD.

Gratuluje udanego wyboru.
    Ze strony eksploatacyjnej polecam albo tonery oryginalne albo BlackPoint. Pamiętaj proszę aby nie mieszać różnych producentów tonerów.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za miłe słowa i następną poradę :-).
    Sam się cieszę że decyzję podjąłem szybko.
    Dzięki Wam.
    Pozdrawiam
    AD
  • Moderator
    @Dandre Gdybyś chciał coś, kiedyś dopisać, proszę o PW. Tymczasem wątek zamykam.