Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen berlingo 2002 r. blokuje hamulec przedni prawy.

dario030 16 Kwi 2016 12:47 612 9
  • #1 16 Kwi 2016 12:47
    dario030
    Poziom 6  

Witam . Poszukuje pomocy przy rozwiazaniu problemu z hamującym kołem prawym przednim w citroenie berlingo.
    Problem jest dla mnie zagadkowy ponieważ nie występuje od razu tylko po przejechaniu jakiejś odległości i naciśnięciu pedału hamulca jakąś ilość . Pedał staje się coraz bardziej twardy a koło zaczyna lokować mimo puszczenia pedału. Gdy samochód pozostawiony jest na postoju przez kilka godzin ,po ponownym uruchomieniu pedał jest miękki i można jechać - znowu jakąś odległość ponieważ problem wraca .
    Wymienione uszczelki zacisku hamulca , wymieniony elastyczny przewód hamulcowy , wymieniony płyn hamulcowy - i dalej problem występuje .
    Tylko w tym jednym kole.
    Proszę o pomoc bo już ja nie mam pomysłu.

• #2 16 Kwi 2016 17:50
    szymon198312
    Poziom 29  

Albo źle poskladany zacisk albo krzywa tarcza. Po lekkim rozgrzaniu rozszearza się i blokuje. Jak jest zimna to jest dobrze. Miałem kiedyś taki przypadek

• #3 16 Kwi 2016 18:01
    esteban123
    Poziom 19  

Może ślizgi się zacierają, sprawdzałeś przy wymianie klocków?

• #4 19 Kwi 2016 21:12
    dario030
    Poziom 6  

Bardzo dziękuje za porady. Sprawdziłem tarczę i jest ok. Klocki w zacisku chodzą bardzo luźno . Przeczyściłem jeszcze raz tłoczek zacisku , odpowietrzyłem koło i przez 1 dzień było wszystko ok.
    Na drugi dzień znowu powtórka- blokuje .
    Zoriętowałem się że na tylnym kole jest ślad jakby się płyn sączył więc może to jest przyczyną - ale czy to może powodować blokowanie przedniego koła ?

• #5 19 Kwi 2016 21:31
    szymon198312
    Poziom 29  

Tloczek w zacisku pracuje ładnie? Da się go wcisnąć palcem?

• #6 19 Kwi 2016 21:32
    sly_1978
    Poziom 17  

Wymień przewód hamulcowy ten gumowy i będzie ok. Pozdrawiam.

• #7 19 Kwi 2016 21:42
    szymon198312
    Poziom 29  

Przecież pisze ze juz wymienił...

• #8 20 Kwi 2016 17:36
    dario030
    Poziom 6  

Tłoczek zacisku można bez problemu wcisnąć palcem . Dziś zauważyłem że po zablokowaniu koła jeśli przytrzymam mocniej wciśnięty pedał hamulca po niedługim czasie pedał bardzo powoli zaczyna wpadać . Gdy udału mi się go wcisnąć do połowy zablokowane koło może nie całkowicie ale odpuściło.
    Wydaje mi się że może jednak dzieje się tak z powodu dostania się powietrza do układu . Ale pewności nie mam .
    Ciekaw jestem czy ktoś miał podobny problem i objawy .

• #9 20 Kwi 2016 18:27
    szymon198312
    Poziom 29  

Jak odpowietrzasz układ? Pompujesz pedal czy pod ciśnieniem podajesz plyn

• #10 27 Kwi 2016 07:51
    dario030
    Poziom 6  

Witam ponownie.
    Bardzo wszystkim dziękuje za sugestie .
    Ciągnąc dalej temat związany z hamulcem blokującym się , wymieniłem cieknący tłoczek hamulcowy w prawym tylnym kole ,odpowietrzyłem cały układ i do dziś tj. Piąty dzień jeżdżę bez większego problemu.
    Także wszystko wskazuje że w przypadku mojego citroena przyczyną było najprawdopodobniej - dostawanie się powietrza w układ .
    Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo