Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 - Aktualizacja biosu - bluescreen

16 Kwi 2016 13:16 1251 5
  • Poziom 12  
    Witam, zrobiłem reinstalacje sytemu na Lenovo G50-30 80GO, pobrałem wszystkie sterowniki ze strony producenta pod ten model i ten system (win 7 64bit) i zacząłem po kolei i zainstalowałem bios, zainstalował się poprawnie, komputer wyłączył i nie chce się już włączyć, podczas ładowania systemu wywala bluescreen, chciałem od nowa zainstalować system ale też wywala to samo. Co poradzicie?
    Daję screena.
    Lenovo G50-30 - Aktualizacja biosu - bluescreen
  • Poziom 37  
    Po zaprogramowaniu nowym BIOSem komputer ma zerowane jego ustawienia. Musisz wejśc do biosu i na nowo go skonfigurować. W inforacji z ekranu wynika, że jest coś nie tak z ustawieniami ACPI czyli oszczedzaniem energii.
  • Poziom 12  
    Nie mogę nic znaleźć z ACPI, bios to InsydeH20, gdzie szukać tych ustawień?
  • Poziom 37  
    Musisz wejść do BIOS-a. W Lenovo jest specjalny przycisk do tego, z piktogramem strzałki w kształcie odwróconego U. Przycisk znajduje się obok włącznika zasilania albo na lewej stronie obudowy.
  • Poziom 12  
    Tak wiem, że trzeba wejść do BIOS, tylko, że w biosie nie ma nic z ustawień od zasilania ACPI
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany.
    W BIOS najpierw "load default settings" następnie w "os optimized defaults" wybieramy "Win7 OS"
    nastęonie w zakładce Configurations w "USB Mode" wybieramy "USB 2.0" zapsiujemy i uruchamiamy prawidłowo laptopa.
    Zamykam