Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIG/MAG Turbo 165/3 przerywa,niestabilny łuk.

16 Kwi 2016 13:27 1350 7
  • Poziom 3  
    Posiadam spawarke MIG/MAG Turbo 165/3.Problem polega na tym,że łuk nie jest stabilny i podczas spawania strzela.Wrzucam filmik z pracy spawarki.Może być powodem że na płytce sterowania mam bezpiecznik 2A 250V?Podajnik sprawny.

Link
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - spawarki
    Jeżeli drut idzie płynnie, to warto przyjrzeć się torowi prądowemu - mostek prostowniczy, stycznik, przełącznik zakresów. Przetop jest ok, czy tylko spawa po wierzchu?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    przetop jest ok.A co do samego bezpiecznika wymienić go?Znajomy miał podobny problem,zmienił bezpiecznik na inny i nie przerywa
  • Poziom 26  
    Gubi łuk, a później ognia ile fabryka dała.
    Sprawdzić tor prądowy. Głównie mostek, dławik, przyłącza kabli wyjściowych. Sprawdzić czy gaz przechodzi przez uchwyt.
    Bezpiecznik nie ma wpływu na pracę urządzenia. Może go mieć jedynie jego zły kontakt z podstawką.
  • Poziom 3  
    Gaz dobrze przechodzi,jest pouszczlniane wszystko od co2.Posprawdzać te elektryczne duperele rozumiem styki?Bezpiecznik mam 2A moze za duzo? Mig mam na 220V bo wczesniej nie raczylem napisac
  • Specjalista - spawarki
    Bezpiecznik zostaw w spokoju, on jest od podajnika. Jeżeli drut idzie to jest ok. Sprawdź przekaźnik załączający trafo na płytce, czy nie jest wypalony. Często daje takie objawy.
  • Poziom 3  
    Dobra a mógłby kolega choć fotke wysłać które to jest to trafo?Wybaczcie że tak zawracam kakało ale z tym mam pierwszy raz doczynienia.A i jeszcze u mnie tak wygląda płytka sterowania. MIG/MAG Turbo 165/3 przerywa,niestabilny łuk.
  • Specjalista - spawarki
    Nie trafo tylko przekaźnik. Duży plastikowy na płytce. Zobacz czy styki nie są wypalone.