Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11 - Nie działająca tylna wycieraczka

wer182 16 Apr 2016 15:03 2934 4
Relpol
 • #1
  wer182
  Level 9  
  Cześć,
  mam problem z tylną wycieraczką samochodową w Nissanie Primera P11. Wycieraczka nie działa. Poniżej wrzuciłem zdjęcie przekaźnika oraz gniazdo silnika wycieraczki z kolorami przewodów. Sprawdziłem bezpiecznik jest OK. Przekaźnik sprawdzony jest OK. Silnik po podpięciu bezpośrednio do akumulatora wychyla ramię wycieraczki. Po załączeniu stacyjki wycieraczka kończy cykl pracy i wraca na pozycje startową. Co może być przyczyną awarii? Co jeszcze powinienem sprawdzić? Posiada może ktoś schemat elektryczny do tego pojazdu?
  Jak ma działać taka wycieraczka?

  Nissan Primera P11 - Nie działająca tylna wycieraczka Nissan Primera P11 - Nie działająca tylna wycieraczka Nissan Primera P11 - Nie działająca tylna wycieraczka
 • Relpol
 • #2
  Sipek011
  Level 3  
  Jeżeli jest tak jak mówisz to wina leży po stronie włącznika. Sprawdź czy przy włączeniu wycieraczek jest zasilanie na silniczrk bo podejrzewam że nie.
 • Relpol
 • #3
  wer182
  Level 9  
  Jeżeli przykładam miernik do przewodów czarnego i niebieskiego na kostce to jest 12 V natomiast jeżeli przykładam miernik do czarnego i czerwonozielonego to napięcia nie ma żadnego. Dodam że jeżeli załączę wycieraczki to słychać pod maską że przekaźnik pracuje.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Dodam też że robiłem test z żarówką . Przyłożyłem zarówkę do czarnego i niebieskiego na kostce przy silniku i świeciła natomiast jeżeli przyłożyłem do czarnego i czerwonozielonego powinna świecić w momencie w którym ma zadziałać wycieraczka i niestety nie świeciła
 • Helpful post
  #4
  cojac
  Level 12  
  Wiązka nadwozie - klapa, gumowa przelotka
 • #5
  wer182
  Level 9  
  Dzięki wszystkim za pomoc.
  Powodem awarii był przerwany jeden z przewodów w gumowej przelotce na tylnej klapie