Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra f 1.6 16v 95 - Nie przełącza na gaz.

16 Kwi 2016 15:23 1803 8
  • Poziom 9  
    Opel Astra F 1.6 16v ecotec + Przełącznik AE674 ELPIGAZ centralka i ELPIGAZ VOILA 05 KOMPUTER STERUJĄCY UKŁADU.
    Po przekroczeniu 2000 obrotów centralka niby przełącza na gaz, diody palą się prawidłowo, ale samochód nie chodzi na gazie.
    Gdy w czasie pracy silnika przełączę przyciskiem na benzynę i z powrotem nie ma reakcji silnika. Cały czas chodzi na benzynie. Oczywiście kontrolki/diody reagują.
    Co nawaliło?
  • Poziom 20  
    Po czym wnosisz że nie pracuje na gazie ? Jakiej reakcji silnika oczekujesz ? Ja miałem w vectrze b stag 4 i nie czułem różnicy przy przełączaniu
  • Poziom 9  
    Trochę mam ten samochód ;) Wcześniej trzeba było trzymać go po przełączeniu na gaz na obrotach po potrafił zgasnąć jak był zimny. Poza tym nie ubywa gazu, 400km i nic.
  • Poziom 11  
    Widać miałeś źle ustawioną temperaturę przełączania. Ja u siebie też mam tak, że cylindry przełączają się pojedynczo z przerwą co sekundę i nawet nie szarpnie. Jakieś szanse na podpięcie kompa masz? Jak ten sterownik Ci sygnalizuje jakieś błędy?
  • Poziom 9  
    Przełączał się tylko po przekroczeniu 2000 obrotów. Temperatura tu nie miała znaczenia.
    Jeszcze raz powtórzę. Wszystko niby gra, ale na gazie nie chodzi. Dioda z czerwonej (praca na benzynie) przełącza się na zieloną (praca na gazie), ale nic poza tym. Styki bezpieczniki sprawdziłem. Gaz prawie ful.
    Taką mam centralkę.
  • Pomocny post

Poziom 21  
    Uszkodzona centralka w kabinie.Wypaliły się styki przekażnika lub połączenie na druku w niej.Na niebieskim perzewodzie wychodzącym z centralki brak napięcia po przełączeniu na gaz.
  • Poziom 9  
    Co można zrobić? Naprawić? Jeśli wymienić to na jaką? Takiej samej nie mogę znaleźć.
    A przewód (niebieski) może być uszkodzony?
  • Poziom 11  
    Kolego przede wszystkim przejrzyj sobie instalację elektryczną po kabelkach bo to na prawdę może być pierdoła. Jak już upewnisz się, że tam wszystko jest w porządku, jeżeli wiesz co i jak to otwórz centralkę i zobacz czy w środku są jakieś ślady przepalenia itp.
  • Poziom 9  
    Działa. Styk przy centralce nie łączył.
    Wszystkim za pomoc dziękuję.