Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra f 1.6 16v 95 - Nie przełącza na gaz.

16 Kwi 2016 15:23 1803 8
 • Poziom 9  
  Opel Astra F 1.6 16v ecotec + Przełącznik AE674 ELPIGAZ centralka i ELPIGAZ VOILA 05 KOMPUTER STERUJĄCY UKŁADU.
  Po przekroczeniu 2000 obrotów centralka niby przełącza na gaz, diody palą się prawidłowo, ale samochód nie chodzi na gazie.
  Gdy w czasie pracy silnika przełączę przyciskiem na benzynę i z powrotem nie ma reakcji silnika. Cały czas chodzi na benzynie. Oczywiście kontrolki/diody reagują.
  Co nawaliło?
 • Poziom 20  
  Po czym wnosisz że nie pracuje na gazie ? Jakiej reakcji silnika oczekujesz ? Ja miałem w vectrze b stag 4 i nie czułem różnicy przy przełączaniu
 • Poziom 9  
  Trochę mam ten samochód ;) Wcześniej trzeba było trzymać go po przełączeniu na gaz na obrotach po potrafił zgasnąć jak był zimny. Poza tym nie ubywa gazu, 400km i nic.
 • Poziom 11  
  Widać miałeś źle ustawioną temperaturę przełączania. Ja u siebie też mam tak, że cylindry przełączają się pojedynczo z przerwą co sekundę i nawet nie szarpnie. Jakieś szanse na podpięcie kompa masz? Jak ten sterownik Ci sygnalizuje jakieś błędy?
 • Poziom 9  
  Przełączał się tylko po przekroczeniu 2000 obrotów. Temperatura tu nie miała znaczenia.
  Jeszcze raz powtórzę. Wszystko niby gra, ale na gazie nie chodzi. Dioda z czerwonej (praca na benzynie) przełącza się na zieloną (praca na gazie), ale nic poza tym. Styki bezpieczniki sprawdziłem. Gaz prawie ful.
  Taką mam centralkę.
 • Pomocny post

  Poziom 21  
  Uszkodzona centralka w kabinie.Wypaliły się styki przekażnika lub połączenie na druku w niej.Na niebieskim perzewodzie wychodzącym z centralki brak napięcia po przełączeniu na gaz.
 • Poziom 9  
  Co można zrobić? Naprawić? Jeśli wymienić to na jaką? Takiej samej nie mogę znaleźć.
  A przewód (niebieski) może być uszkodzony?
 • Poziom 11  
  Kolego przede wszystkim przejrzyj sobie instalację elektryczną po kabelkach bo to na prawdę może być pierdoła. Jak już upewnisz się, że tam wszystko jest w porządku, jeżeli wiesz co i jak to otwórz centralkę i zobacz czy w środku są jakieś ślady przepalenia itp.
 • Poziom 9  
  Działa. Styk przy centralce nie łączył.
  Wszystkim za pomoc dziękuję.