Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz zamiast baterii - jak znalezc odpowiedni zasilacz/konwerter?

morrigan321 16 Kwi 2016 18:15 867 14
  • #1 16 Kwi 2016 18:15
    morrigan321
    Poziom 3  

Witam,

Mam depilator. Ma on baterie Li-on, 1200 mAh, 3.7V.

Chce zrobic tak, zeby dzialal on na zasilacz, gdyz bateria mnie wkurza swoim krotkim dzialaniem w porownaniu do tego jaki czas trzeba poswiecic z nim.

Podlaczylam stary zasilacz z innego depilatora prosto do motorka - 2.4V, 1.75A - dzialalo, ale za slaby, tak ze 2-3x za slaby niz bateria na pelnym naladowaniu.

Z mojej bardzo biednej wiedzy o elektronice potrzebuje zasilacza oraz/lub konwertera ktory mi na koncu da 3.3V - 3.7V oraz co najmniej 3.6A - 4A.

Czy mozecie mi prosze pomoc znalezc takie czesci zeby takie cos osiagnac?

Fajnie by bylo gdybym mogla je zamowic z polski, z allegro, itd. Dziekuje :)

0 14
  • #2 16 Kwi 2016 20:38
    kamil trx
    Poziom 17  

No faktycznie jakiś zasilaczyk od telefonu może być zbyt słaby. Mogłabyś zdobyć jakiś używany zasilacz komputerowy i na szynie masz między innymi napięcie 3.3V a moc będzie z pewnością wystarczająca. Tak by pewnie było tanio. A jak nie, to szukaj czegoś nowego w necie. Możesz przed tym sprawdzić na obudowie depilatora albo silniczka jakiej mocy potrzebuje.

0
  • #3 16 Kwi 2016 20:39
    morrigan321
    Poziom 3  

kamil trx napisał:
    No faktycznie jakiś zasilaczyk od telefonu może być zbyt słaby. Mogłabyś zdobyć jakiś używany zasilacz komputerowy i na szynie masz między innymi napięcie 3.3V a moc będzie z pewnością wystarczająca. Tak by pewnie było tanio. A jak nie, to szukaj czegoś nowego w necie. Możesz przed tym sprawdzić na obudowie silniczka jakiej mocy potrzebuje.

Wlasnie o to prosze, o pomoc ze znalezieniem czegos takiego. Nie potrafie takich rzeczy znajdowac

nie ma na silniczku jakiej mocy potrzebuje

poza tym jaki zasilacz od telefonu?

0
  • #4 16 Kwi 2016 20:46
    kamil trx
    Poziom 17  

A możesz wkleić zdjęcie nalepki na tym depilatorze i na zasilaczu ładowarki?

0
  • #5 16 Kwi 2016 20:52
    morrigan321
    Poziom 3  

kamil trx napisał:
    A możesz wkleić zdjęcie nalepki na tym depilatorze i na zasilaczu ładowarki?

Depilator nie ma zadnych nalepek, jedyne co ma napisy to plyta glowna depilatora oraz bateria: Sanyoo UR18500L - co watpie czy pomoze.

Zasilacz ktorym normalnie laduje depilator: 12V, 400mA
    Zasilacz ktory podlaczylam prosto do silniczka, uruchomil sie, ale byl wolny(zasilacz z INNEGO depilatora): 2.4V, 1.75A MAX

potrzebuje zasilacza: 3.3V do max 3.7V oraz 4A

cos takiego, tylko nie potrzebnie taki skomplikowany

0
  • #6 16 Kwi 2016 21:24
    kamil trx
    Poziom 17  

A co w ogóle jest na silniczku? Napięcie zasilania np.?

0
  • #7 16 Kwi 2016 21:26
    morrigan321
    Poziom 3  

kamil trx napisał:
    A co w ogóle jest na silniczku? Napięcie zasilania np.?

nic. jest pokryty metalem, tak jak kazdy silniczek. Dlaczego tak meczysz temat z napieciem itd, jak ja znam odpowiedz?

0
  • #8 16 Kwi 2016 21:42
    kamil trx
    Poziom 17  

Jaką odpowiedź? Znasz napięcie baterii zasilającej, a ono nie musi być dokładnie takie samo. Na wielu silniczkach jest podane napięcie, bo są i takie (małe), które można zasilać wprost z gniazdka.
    Gdyby to był mój depilator, to bym sprawdził jak on się zachowuje przy wyższym napięciu, z zasilacza regulowanego. A jeśli nie ma takiej opcji, to możesz zaryzykować i podłączyć np. taki 5V.

Albo wykorzystać znaleziony przez siebie, bo też się da, a tamten ma napięcie bardziej zbliżone do tego bateryjnego.

0
  • #9 16 Kwi 2016 21:54
    morrigan321
    Poziom 3  

kamil trx napisał:
    Jaką odpowiedź? Znasz napięcie baterii zasilającej, a ono nie musi być dokładnie takie samo. Na wielu silniczkach jest podane napięcie, bo są i takie (małe), które można zasilać wprost z gniazdka.
    Gdyby to był mój depilator, to bym sprawdził jak on się zachowuje przy wyższym napięciu, z zasilacza regulowanego. A jeśli nie ma takiej opcji, to możesz zaryzykować i podłączyć np. taki
    http://allegro.pl/huntkey-5v-3a-nowy-wysylka-24h-fv-gw-kepno-i5405519731.html

Albo wykorzystać znaleziony przez siebie, bo też się da, a tamten ma napięcie bardziej zbliżone do tego bateryjnego.

Boze swiety. Ja chce tylko zasilacz 3-4V i 4A.

Wszystko to co mi napisales sama moglam znalezc i sie dowiedzialam, a siedze w elektronice tylko od tygodnia.

0
  • #10 16 Kwi 2016 22:03
    kamil trx
    Poziom 17  

No to przepraszam, ale znaleźć zasilacz na alledrogo chyba tez potrafisz. To nic trudnego, skoro już wiesz czego szukać, tylko może zajmie trochę czasu.
    Powodzenia

0
  • Pomocny post
    #11 16 Kwi 2016 22:11
    BC109B
    Poziom 28  

Najbardziej zbliżony do Twoich wymagań zasilacz ma 5V/4A. Pozostaje więc rękodzieło lub modyfikacja gotowego urządzenia. Możesz też nabyć nowy akumulator do swojego depilatora.

0
  • #12 16 Kwi 2016 22:21
    morrigan321
    Poziom 3  

BC109B napisał:
    Najbardziej zbliżony do Twoich wymagań zasilacz ma 5V/4A. Pozostaje więc rękodzieło lub modyfikacja gotowego urządzenia. Możesz też nabyć nowy akumulator do swojego depilatora.

O, dziekuje. Myslalam nad modyfikacja, ale co jeszcze bym musiala nabyc zeby to zmodyfikowac?

Ktos mi wyslal takie cos 5A Adjustable Power DC-DC Step-down Charge Module LED Driver With Voltmeter i powiedzial zeby kupic taki zasilacz do laptopa, 12V 1.5A i by bylo ok.

Jest cos takiego lub podobnego w polsce?

0
  • Pomocny post
    #13 16 Kwi 2016 22:33
    BC109B
    Poziom 28  

Jest takie coś http://botland.com.pl/przetwornice-step-down/...przetwornica-step-down-lm2596-15v-35v-3a.html
    Modyfikacja takiego urządzenia, to na przykład kupno przetwornicy 5V/5A i obniżenie napięcia wyjściowego, ale to musi zrobić fachowiec.
    Znalazłem jeszcze "zasilacz REGULOWANY LED 2-12VDC 42W/3,5A LED", który podłączasz do sieci elektrycznej. Za ok. 5 zł można kupić moduł o wydajności 3A, który trzeba podłączyć między jakiś zasilacz a depilator (jak to ktoś Tobie podpowiedział).

0
  • #15 20 Lis 2017 11:33
    morrigan321
    Poziom 3  

Elektroda meczy mnie od ponad roku zeby napisac "solution to the problem" do tego tematu.

Problem rozwiazal ten uzytkownik dla mnie:

BC109B napisał:
    Jest takie coś http://botland.com.pl/przetwornice-step-down/...przetwornica-step-down-lm2596-15v-35v-3a.html
    Modyfikacja takiego urządzenia, to na przykład kupno przetwornicy 5V/5A i obniżenie napięcia wyjściowego, ale to musi zrobić fachowiec.
    Znalazłem jeszcze "zasilacz REGULOWANY LED 2-12VDC 42W/3,5A LED", który podłączasz do sieci elektrycznej. Za ok. 5 zł można kupić moduł o wydajności 3A, który trzeba podłączyć między jakiś zasilacz a depilator (jak to ktoś Tobie podpowiedział).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo