Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iRobot Roomba 880 - opór lewego koła

dzetson 16 Kwi 2016 19:24 576 1
  • #1 16 Kwi 2016 19:24
    dzetson
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mam pytanie co mogło zawieźć w moim 7-mio miesięcznym odkurzaczu?! Jeszcze wczoraj działało wszystko bez problemu a dziś już roobma woła o błędzie nr 5 czyli lewym kole. Pierwsze co uczyniłem to wymontowałem mechanizm koła i przeczyściłem. Kręcę w dłoniach i wszystko działa, zero oporu. Problem zaczyna się kiedy mechanizm podpinam do odkurzacza, wtedy koło kręci się do tyłu natomiast do przodu z bardzo dużym oporem co powoduję że roomba nie jeździ tylko wywala ciągle błąd.
    I tak bawiłem się 2h. Wystarczy mechanizm wypiąć z odkurzacza na 2mm i koło działa bez problemu ale jak już wepniemy z powrotem to stawia opór.

Odpinałem baterię, resetowałem, później ładowałem ale nic z tych rzeczy nie działa? Miał ktoś podobny problem czy zostaje tylko kwestia gwarancji?

0 1
  • #2 17 Lip 2018 11:34
    wicia78
    Poziom 9  

Witam rozwiązał pan ten problem

Dodano po 16 [minuty]:

Może komuś się przyda taki sam problem z Roomba 555 moduł koła po wyjęciu z odkurzacza działa poprawnie koło kręci się w lewo i w prawo bez jakiego kolwiek oporu po włożeniu spowrotem w jedno stronę pracuje bardzo ciężko po wyjęciu bateri taka sama sytuacja jest to zwarcie na płycie głównej nie zbyt opłacalne w naprawie (opinia serwisu)

0