Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mrugający ekran + pixelowane tekstury w CS:GO.

drojak 24 Kwi 2016 10:05 3858 34
  • #31 24 Kwi 2016 10:05
    drojak
    Poziom 5  

Pana zdaniem może to być coś uszkodzone w sprzęcie? Podczas gry w CS:GO parametry wyglądają następująco tak jak na załączniku. Jeszcze w trakcie gry wywala mi grę i widzę czarny ekran, po paru sekundach wraca do gry. Podczas dzisiejszej gry w GTA V wyskoczył mi błąd sterownik ekranu przestał odpowiadać i wywaliło grę. Co by pan proponował zrobić? Szukać rozwiązania czy zgłosić reklamację sprzętu? Tylko obawiam się że to może błąd źle dobranych części do komputerka, a reklamacja na to nie przysługuje.

• #32 24 Kwi 2016 19:55
    310artur
    Poziom 43  

Chodziło mi o temperatury karty że możliwe i prawidłowe bo karta nie pracuje pod pełnym obciążeniem. A nie pracuje pod pełnym bo procesor jest w tej grze wąskim gardłem (w innej grze może być inaczej). Czyli to procesor ogranicza wydajność całości.
    Błąd sterownika to inna rzecz. To kolejna wskazówka że coś jest nie tak jednak z tą kartą. Może pomęcz kartę graficzną typowo. Że tak powiem pokatuj ją albo w OCCT w teście GPU albo w Furmarku. W Furmarku możesz zaznaczyć opcje burn-in albo nawet Xtrem burn in w ustawieniach. I niech sobie ten test leci (bez obaw sprawnego sprzętu objętego gwarancją nie ma prawa zniszczyć) a jak zniszczy tym lepiej - będzie powód do reklamacji. Test możesz puścić na długo nawet godzinę czy i więcej. Zobaczymy czy błędy sterownika się też pokażą.

Co do temperatury systin - to błędny odczyt z czujnika którego nie ma fizycznie zainstalowanego. Tak poza tym raz jeszcze w 100 temacie HWmonitorowi mówię NIE - HWiNFO w trybie "sensor only" jest lepszy. Może i wyświetla za wiele parametrów, ale przynajmniej je jakoś opisuje. Przez co jeśli już pokaże taki lipny odczyt to łatwiej się domyślić że to lipa nie odczyt.

• #33 24 Kwi 2016 20:30
    drojak
    Poziom 5  

Ja się na tym nie znam, mógł byś mi wytłumaczyć krok po kroku co do tego programu?

• #34 14 Lip 2016 16:09
    drojak
    Poziom 5  

Witam,
    Wiec tak oddałem kartę graficzna na gwarancje. Na gwarancji powiedzieli ze karta graficzna jest sprawna wiec nie tutaj leży problem. Przy odbieraniu karty grafiki jeden z pracowników moreli powiedział możliwe, że wina leży po stronie procesora mi się wydaje ze jak już to płyta główna, ponieważ nie dostarcza odpowiedniej mocy do karty graficznej i przez to gaśnie ekran. Tylko tak przypuszczam ale nie wiem jaki jest prawdziwy powód gasnącego ekranu. Odebrana kartę włożyłem z powrotem do komputera i jak na razie nie ma problemow ale dopiero teraz mam zamiar zagrać w wymagający tytuł. Wcześniej tylko chwile grałem w CSGO i przez ten czas nie doświadczyłem żadnego zgaśnięcia ekranu. W każdym razie wydaje mi się ze problem nie jest rozwiązany ponieważ oni na gwarancji nic z tą karta nie zrobili przynajmniej takie mam informacje od gwaranta. Przez ten okres, w którym nie miałem karty korzystałem z zintegrowanej karty graficznej intela i np CSGO działa mi bez problemu nie miałem przypadku aby zgasł mi ekran przy czym mogłem cieszy się gra przy 100-200 FPS. Prosiłbym o pomoc chciałbym rozwiązać ten problem.

• #35 02 Paź 2016 11:50
    masterpcradom

Poziom 13  

Ja stawiałbym raczej na zasilacz lub źle dobrany sprzęt. Koledzy powyżej od tego powinni wyjść jaki masz zasilacz?
    Ponadto ten procesor przy tej karcie to jakaś pomyłka.Pewnie grafika się dławi.

Szukaj w 5mln produktów