Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor Wan-Aw, opinie, jaki inny kompresor?

17 Apr 2016 01:19 3528 2
  • Level 21  
    Witam
    Mam zamiar kupić do warsztatu kompresor Wan-Aw. Są 2 wersje tego agregatu - z silnikiem 7,5 kW i 11 kW. Czy kompresor z silnikiem 7,5 kW ma większe przełożenie i mniejszą wydajność?
    Kompresor ma służyć do zasilania narzędzi pneumatycznych, żłobienia elektro-powietrznego, lakierowania, pompowania opon, wydmuchiwania brudów, w przyszłości być może także do ciecia plazmą i drobnego piaskowania.
    Czy ten kompresor to dobry wybór pod względem trwałości oraz wygody jego użytkowania? Jakie inne kompresory w podobnej cenie i o podobnej wydajności polecacie? Zależy mi przede wszystkim na:
    - dużej trwałości i solidności wykonania
    - dużej butli
    - dostępności części
    - wykonaniu umożliwiającym naprawę, a nie że coś się popsuło to cała pompa do wymiany bo rozebrać się nie da
    Gabaryty, pobór prądu, masa i hałaśliwość raczej nie grają większej roli.
    Nie chcę też sprężarki śrubowej ponieważ za ok. 4 tyś kupię tylko używaną, a śrubowe używki to zwykle już trupy bo one są używane głównie do pracy ciągłej, a wymiana śrub to pewnie będzie koszt taki jak kompresor.
  • User removed account  
  • Level 21  
    somers wrote:
    Śrubowe są stworzone do pracy ciągłej, w niczym im taka praca nie szkodzi.

Bardziej chodziło mi o to że śrubowe są z reguły montowane w zakładach przemysłowych i pracują non stop, jak jej koniec jest już bliski to idzie na sprzedaż.

Widziałem kilka wanów-aw z elektryką w dobrym stanie sprężarka podobno po remoncie ale to może takie gadanie.
    To jaki inny kompresor, parametrami zbliżony do wana-aw byś polecał? Budżet to 4300 zł.