Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartTV do 3000 zl 48-50 cali

kocziis 17 Kwi 2016 12:02 1236 12
  • #1 17 Kwi 2016 12:02
    kocziis
    Poziom 10  

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor:
    23m2
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora:
    2-3 metrów
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem:
    przeważnie 2
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu:
    raczej na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć:
    wisieć
    6.Jak słońce świeci w pokoju:
    światło moze padać rano (centralnie na telewizor). Rolety będą w przyszłości, aczkolwiek nie lubie ciemnicy w mieszkaniu.
    7.Jaki masz obecnie telewizor:
    jakis Philips 10-letni 32cale
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał:
    SmartTV, zeby moc czasami obejrzec cos na YT, dobry i wygodny pilot (rozwiązanie w LG mi sie bardzo podoba, bo ma pilota coś jak PS_Move ze scrollem). Telewizor musi posiadac cienką ramkę (przy obecnym philipsie mam lekko 5cm). W przyszłosci planuje zakup soundbara wiec fajnie jakby mogl sie komunikować bezprzewodowo ze sprzetem grającym po swoim protokole. Pod telewizor pewnie podepne jescze raspberry z OSMC/KODI (ale to nie jest priorytetowy tryb TV).
    Telewizor nie moze się włączać jak mój obecny philips (ponad 15 sekund). Preferowałbym matryce matową która nie bedzie tak obijala ewenualnego światła jak błyszcząca. Na 3D kompletnie mi nie zależy. 4K też nie jest "must have".
    Miracast bądź cos podobnego byłoby fajnym dodatkiem. Dobrze jakby też mial mozliwość sterowania przez HDMI (coś jak philips CEC protocol).
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora:
    Chwilowo niestety sygnal z anteny zbiorczej w bloku + internet 50/50 (moze za 2 lata kupie dekoder, bo poki co tyle telewizji nie oglądam)
    10.Jakie urządzenia:
    Raspberry- OSMC/KODI, usb
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor:
    2-4h
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą:
    chyba matową bo bardziej tłumi odbijające się swiatło z okien/kuchennych reflektorów
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej:
    naukowe/przyrodnicze + filmy akcji
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie:
    tak (bardziej przez interface TV niz przez raspberry)
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie:
    raczej nie
    16.Preferencje co do marki:
    brak
    17.Preferencje co do wielkości:
    48-50 cali
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach:
    gruba ramka, dlugi czas startu, obijanie sie swiatła w matrycy/ramkach
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień:
    wieczorami
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup:
    maksymalnie do ~3200 (dołoże parę złotych wiecej jeśli będzie warto)
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne:
    nie zalezy mi na 3D

Z tego co mi się podobało to LG 49UF800V ze wzgledu na fajnego pilota.
    O samsunga boje sie o matryce (kurz) ale myslalem ewentualnie nad ue48j6200 (bo soundbara moznaby dokupic tej firmy i fajnie by sie to zgrało- bez kabli).
    Ewentualnie moze sony 50w755c z androidem (częściowo wyreczyłby raspberry), ale nie wiem czy pilot jest starych standardów.

• #2 17 Kwi 2016 12:18
    Svetherus
    Poziom 28  

Wspomniane przez Ciebie LG ma słabą - 50Hz - matrycę. Więc bym sobie je odpuścił. W tej cenie jedyne LG które się do czegoś nadaje, to 50lf652v - ale niestety nie ma BT.

Samsungi - j6200 - jak najbardziej - nawet możesz w rozmiarze 50cali wziąć.
    h6400 jest ryzykowny ze względu na kurz, ale też ramka lubi "wzbogacać" się o mikropęknięcia co nie wygląda super estetycznie.
    Sony 755c jest bardzo dobry. Pilot jest przeciętny/zwykły - bez scrolla.

Model który jeszcze warto zobaczyć, to Panasonic 50cx680e - aczkolwiek jego pilot jest trochę z poprzedniej epoki ;)

Co do pilota ze scrollem - nie lepiej po prostu podłączyć myszkę na usb?

• #3 17 Kwi 2016 17:24
    kocziis
    Poziom 10  

Hmm w sumie racja. Jeżeli producent nie robi problemów z podłączaniem niededykowanego sprzętu (myszki czy klawiatury). OK, to z pilota multimedialnego jak w LG moge zrezygnować.

Patrze na ceny i wygląda to tak:
    Telewizor SAMSUNG UE50J6200 : ~2800
    Telewizor SONY KDL-50W755C : 3200 - ten mi się najbardziej podoba ale boje się ze android będzie się wieszał z byle powodu
    Telewizor LG LED 50LF652V : 2530 (niby najtańszy ale ma fajnego pilota)
    Telewizor PANASONIC LED TX-50CX680 : 3000 (ma 4K i Firefoxa co jest na +)

Warto dać 3200 za TV który nie wspiera 4k tylko dlatego ze to SONY ?

• #4 17 Kwi 2016 20:06
    Svetherus
    Poziom 28  

Ja bym brał Panasonica. Ale to ja. Jedź do jakiegoś sklepu, obejrzyj te modele - one są bardzo popularne więc w każdym większym sklepie będą przynajmniej 2-3 z nich. Pobaw się systemami, ustawieniami, i wybierz taki który Ci najbardziej podejdzie. Tylko nie kupuj stacjonarnie - zamów przez internet, będziesz miał 14 dni na bezwarunkowy zwrot.

• #5 18 Kwi 2016 08:30
    Gitner
    Poziom 26  

TV na androidzie jeśli będzie w stanie czuwania, to włączy się szybko, ale jeśli wyłączysz go z zasilania to będzie odpalał się kilkanaście sekund. Do Sony możesz dokupić pilota magic, kosztuje ok 300zł. Ja akurat używam klawiaturę z touchpadem. Dalej masz raspberry, więc android w TV jest Ci zbędny, tu możesz inwestować w 4K, tylko, że aby widzieć efekty to musiałbyś siedzieć max 2m od 50". Nie wiem czy każdy TV, ale Sony konwertuje 4K do FHD.

• #7 05 Cze 2016 22:59
    kocziis
    Poziom 10  

Trafiło na Samsunga J6200 o przekątnej 50 cali. Drugi dzień zabawy i muszę przyznać, że ładnie świeci.
    Teraz tylko trzeba dokupić soundbar, bo niskie tony z telewizora to porażka.

• #9 08 Cze 2016 11:03
    PaulCraft
    Poziom 8  

@kocziis
    Mógłbyś opisać swoje wrażenia nt. UE50J6200? Test na różnych materiałach (kolory, kontrast, praca z różnymi formatami i rozdzielczościami)?

• #10 12 Cze 2016 21:31
    kocziis
    Poziom 10  

Podswietlenie na białym tle - w rogach widac delikatnie ciemniejszy obraz. Słyszalem ze ten typ tak czasami ma, nie wiem czy to reklamowac czy nie, bo jakos specjalnie mi to nie przeszkadza i widoczne jest tylko na bieli.
    Z wad to mnie zirtowala wtyczka do youtube gdzie nie myslalem ze jak podepne klawiature bezprzewodą to bede mogl normalnie pisać... niestety mylilem sie i jedynie co to moglem strzalkami wpisywac po klawiaturze ekranowej.
    Jako ze mialem raspberry jako alternatywe to też podpiałem i wszystko leci przez maline.
    Bawilem sie chwile DLNA i mirroringiem z telefonu - działa.

• #12 17 Cze 2016 11:56
    kocziis
    Poziom 10  

Jedna rzecz mnie zabolała podaczas oglądania euro. Jak bramkarz kopie od bramki to widze smugę za piłką. Wie ktos jak usunąć ten problem ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME