Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P2470HD - wyłącza podświetlenie.

17 Kwi 2016 12:23 2055 5
 • Poziom 18  
  Mam problem z monitorem Samsung P2470HD. Po włączeniu działa jakiś czas po czym wyłącza się podświetlenie. Ponowne wyłączenie i włączenie sprawia, że działa jakiś czas i tak bez przerwy.
  Co może być przyczyną, jaki koszt naprawy?
  A może jest ktoś z Olsztyna, kto by podjął się naprawy?
 • Poziom 21  
  Standardowa usterka wielokrotnie przerabiana. Zwykle w takich sytuacjach uszkodzona jest któraś ze świetlówek, czasem pomaga też ominięcie wtyczek świetlówek. Diagnozę po wstępnych oględzinach (np: wygląd kondensatorów elektrolitycznych i ceramicznych przy wyjściu inwertera świetlówek), najlepiej przeprowadzić podstawiając na próbę obce świetlówki. Dopiero jak to nie pomoże to warto sprawdzać dalej.
 • Poziom 18  
  Małe sprostowanie, to monitor P2470HD.
  Czasem działa godzinę, potem wyłącza podświetlenie, wyłączenie go i włączenie powoduje, że działa znów prawidłowo jakiś czas, czasem krótszy, czasem dłuższy. Czy to mogą być świetlówki czy bardziej coś z inwenterem?
 • Poziom 21  
  To co napisałem w poprzednim poście zazwyczaj powoduje błyskawiczne wyłączenie podświetlania co najwyżej po kilku sekundach. Z wyłączaniem po tak długim okresie się nie spotkałem. Wg mnie bez jakichkolwiek testów nie da się wywróżyć przyczyny.
 • Moderator
  Czy po wyłączeniu podświetlenia zanika również treść na matrycy? Czy wyłącza się również zasilanie?
 • Poziom 18  
  Monitor "działa" nadal. Słychać dźwięk, reaguje na pilota, klawisze z panela, po podświetleniu mocną latarką widać, że wyświetla obraz, brak tylko podświetlenia.