Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 391 programowanie bramy

arusiek11 17 Apr 2016 12:30 6030 2
  • #1
    arusiek11
    Level 1  
    Witam mam bardzo duży problem nie mogę zaprogramować bramy by otwierała się znaczy otwiera się ale jedno skrzydło drugie kompletnie nie reaguje a przed programowaniem otwierały się oba co robić proszę pomóżcię !
  • #2
    slawek.f
    Level 10  
    Może będzie pomocne...
    Z programowaniem walczyłem sporo czasu, a raczej z doszukaniem się odpowiedniej instrukcji. Przede wszystkim jest jakieś dziwne przekłamanie w opisie modelu. Niby jako siłowniki to model 391, ale sama centralka to model E024S. Niektórzy użytkownicy myślą, że niby nieświadomie dostawca dał im wyższy model centrali. Prawda jest taka, że na płytce widnieje wydrukowany model ...391ED, ale już na wklejce na tej samej płytce jest model 1-E024S. Jakby tego było mało są też 2 instrukcje - dla 391 i dla E024S. Totalny galimatias.
    W każdym razie ja korzystałem z instrukcji tej: http://3as.pl/data/documents/E024S_RevB_pl.pdf
    i wszystko działa bez problemów.

    Pozdrawiam.
    Slawek.f
  • #3
    gmirz
    Level 10  
    Walczyłem 4 godziny. Autoprogramowanie OK, a potem po podłączeniu pilota moglem zamykać bramę, ale potem po kilkunastu sekundach sama otwierała się. Myślałem, że źle programują pilota, albo że coś nie tak z czunikami.

    A chodziło o to, że siłownik z elektroniką jest po prawej stronie bramy (patrząc od strony podwórka, brama otwiera się na podwórko, do środka).
    W instrukcji jest, że w autoprogramowaniu brama ma zamykać się, a potem otwierać. Okazuje się, że niekoniecznie. Pewnie zależy to od tego z której strony założy się siłownik z elektroniką. U mnie trzeba było zamienić kable +/- na obu złączka silników, aby w trybie autoprogramowania w pierwszej kolejności skrzydła były otwierane.

    Otwieranie się bramy (teraz to oczywiste) wynikało z tego, że był ustawiony tryb automatyczny i po 30 sekundach brama "zamykała się", czyli u mnie otwierała się.

    Może komuś zaoszczędzę trochę czasu :)