Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2 2002r światło wsteczne świeci cały czas

17 Kwi 2016 13:01 1527 3
  • Poziom 9  
    Witam panowie mam dosyć dziwny problem i kilka podejrzeń lecz chciałbym najpierw zapytać o zdanie fachowców, ale do rzeczy mam lagunę w której świeci się światło wsteczne mimo że jest na luzie po wyjęciu karty światła świecą nadal i nadal jest włączony parktronic lecz żarówki tylko żarzą . Nawet po odpięciu czyjnika wstecznego i wyjęciu bepiecznika nr4 z skrzynki bezpieczników w przedziale kierowcy . Po wyjęciu żarówek licznik zaczyna świrować ,reakcja liczników przypomina włączenie zapłonu .

moi podejrzani to bsi lub wiązko od lampy do bsi

co wy na to ???
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 27  
    Skup się na początek nad instalacją czy gdzieś się nie przetarła i nie zwiera, między tyłem a przodem samochodu.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    wiązka ma około 7 m w niej jest od kilkunastu do kilkudziesięciu przewodów a wszystko pod masą osprzętu i tapicerek ...
    liczyłem bardziej na jakiś opis wyprowadzeń w bsi bądź coś co uratuje profesjonalnie ułożone i zabezpieczone przewody przed niepotrzebną dewastacją ...
  • Poziom 9  
    witam panowie sprawa wyjaśniona po wnikliwym przeanalizowaniu bsi pod mikroskopem zlikwidowałem kilka zimnych , przebadałem miernikiem i okazało się że główny problem tkwił w instalacji silnika a dokładnie zwarte 3 przewody . Po usunięciu usterki wszystko wróciło do normy .

temat uważam za zamknięty :)