Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprowadzony samochód - niemiec nie dał kodu do radia !!

26 Cze 2005 11:59 9394 3
  • Poziom 19  
    Cześć.
    Nie wiem czy mi wolno zapytać bo coś tu pisali że nie można liczyć kodów ale ja bym się chciał spytać poprostu kto mi by pomógł znaleźć kod do radia.

Kupiłem w Niemczech samochód.
    Przywieźli mi go na lawecie. Akumulator trup bo stał pare miesięcy i nikt nie ładował.
    CIeszyłem się że jest radio ale włączam a tu trzeba wprowadzić kod.

Chciałem go znaleźć w papierach jakie niemiec dał do wozu.
    Wpisałem jakieś dwa (znaleźone w papierach liczby czterocyfrowe) i nic.

I teraz mam pytanie.
    Co mam zrobić. Czy radio jest już do wyrzucenia bez kodu?

Gdzieś na jakimś forum czytałem że w ASO wystarczy podać nr (VIN niewmiem co to) i jeżeli radio jest oryginalnie od nowości samochodu to podzadzą do niego kod.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 22  
    W stacjach ASO nawet jak radio jest oryginalne od nowości auta to napewno cię skasują i to nie wązko , więc polecam poszukać kogoś z dziedziny Radio - Code i zrobi to profesjonalni i za nieduże pieniądze .
    Napisz z kąd jesteś a może poradzi się coś do kogo cię skierować .
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 16  
    SORRY BYLEM NIE ZALOGOWANY I NIE WIDZIELEM ZDJECIA
    ZE OPEL / GRUNDIG

jesli dobrze pamietam to w grundigu bedziesz potrzebowal pomocy zeby ktos ci odczytal pamiec (kod) ale na przyszlosc jest tez mozliwoscwylaczenia kodu na stale!! i zostaje zabezpieczenie panelem

RESZTE NAPISALEM WCZESNIEJ MOZE KOMUS SIE PRZYDA :-)

a moze pokoleji :-)

:-)

zasadniczo pytanie o kod policzenie itd nie jest milo widziane, pozatym jesli jestes tylko uzytkownikiem radia to sobie nie poradzisz ( sciaganie wsadow, odczytywanie pamieci radia itd ) a diagnoza na odleglosci w takich przypadkach kiepskow wypada,

w niektorych markach (opel, renault, peugeot) byl kod do seryjnych radioodbiornikow drukowany na 5 stronie KFZ Brief na dole sa rozne ciagli cyfer liczb znakow ( Vermerke des Herstellers na samym dole) tylko jeszcze trzeba wiedziec jak te cyferki/literki czytac :-)

ale ni ezawsze i z czasem od tego odeszli :-)

co do servisu to w PL jest takie zdzierstwo ze za wszystko trzeba placic a klient tylko jest poto zeby go ogolic z pieniedzy,

moja rada :-) jesli masz radio i jestes pewnien ze orginalne od nowosci z salonu bylo to wyjmij radio spisz numer seryjny, otworz ksiazke servisowa zobacz jakie Dealer w niemiec wprowadzl samochod na rynek, poszukaj w internecie adres a najlepiej FAX, nich ktos kto "deutsch sprechen" :-) troche skleci ci pisemko typu ze kupiles legalie itd itd, i akumulator padl itd itd ale obowiazkowo dolacz kopie KFZ.Brief i kopie paszportu itd.

na fax 2-3 strony wydasz mniej niz w PL w salonie.

Sam tak znalazlem kod do Harman-Kardon z Range Rovera 2002, Smorawinski z Poznania chcial za ta "usluge" 150 PLN !!!!!!! napisalem do servisu w niemczech z Kopia papierow itd kazali sobie doslac kopie paszportu i po 2 dniach przyszedl fax z kodem :-)

ale wszystko kwestja marki itd !!!
  • Poziom 19  
    No ja wpisałem 2 razy zły kod i raczej została mi ostatnia szansa dlatego musiuałbym mieć pewny kod.