Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawienie siły sygnału internetu mobilnego orange.

17 Kwi 2016 17:55 1326 3
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników Elektrody. To mój pierwszy post więc proszę o odrobinkę wyrozumiałości- będę się starała opisać problem z jak najbardziej technicznej strony pomijając babski punkt widzenia;)

Po kolei. Przeprowadziłam się na wieś, gdzie nie ma dostępu do internetu z kabla (nie wiem dokładnie jaki jest fachowy termin, ale zostaję przy tym;). Logicznym dla mnie krokiem było założenie podłączenia do internetu mobilnego. Padło na Orange.
    Więc reasumując mój masterplan - mam strasznie poooowolny internet i szukam sposobu aby go przyśpieszyć.
    Korzystam z komputera stacjonarnego, modem który dostałam od Orange to MVH 650. Mogłam wybrać taki malutki, mniej więcej rozmiaru smartfona, ale sądziłam, że dwie solidne antenki będę lepiej skupiać zasięg.
    Efekt - pobieranie 0.83 Mb/s, wysyłanie 0.4 Mb/s, PING 60 (są to najlepsze wyniki jakie udało mi się zarejestrować. Przeważnie jest 3 razy wolniej, a PING oscyluje w okolicach 250.
    Potrzebuję pomocy. Wiem, że nie mam szans drastycznie poprawić transferów, ale nawet nieduży zysk poprawiłby mi humor ;)
    Nie chcą wyjść na osobę leniwą przeprowadziłam własne badania, ale jako że poprzednio ich efektem było podpisanie umowy z Orange, tym razem się z skonsultuję ze specjalistami ;)
    Pomysł jest taki. Kupić antenę zewnętrzną, wywalić MVH 650 i kupić coś innego.
    Myślałam o antenie H4G 18dBi LTE/UMTS 1,8-2,1GHz (dlaczego - cóż mogę ją mieć za darmo, a to dobry argument ;). Co do modemu, nie mam pojęcia. Z przydanych moim zdanie informacji mogę jeszcze dodać moją lokalizację (przybliżoną ;) Tuczepy k Hrubieszowa, oraz fakt, że siła sygnału(?) mojego połączenia to -87 dBm.

Przepraszam, za długi post, ale chciałam uniknąć pominięcia istotnych informacji. Jestem pewna, że można coś zdziałać z moim problemem. Zwłaszcza, że mam tel w PLAY i prędkośc pobierania przekracza 500 kb/s więc jest nadzieja.
    Aha, poczytałam oczywiście posty na Elektrodzie, ale naprawdę mało się na tym znam i wszystkie te informacje trochę mnie skołowały więc postanowiłam napisać ;*
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 29  
    1. Czy modem łączy się z siecią za pomocą CDMA czy 3G(UMTS)?
    2. Wklej jak możesz screen z panelu "Informacja o Sieci" z konfiguracji modemu.
    3. Czy sprawdzałaś jakość sygnału i prędkość, gdy modem jest na zewnątrz budynku.
  • Play InternetPlay Internet
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podstawowy błąd czyli wybór MVH650, mogłaś brać nie żaden MiFi tylko MF283+ , najlepiej w ofercie z tabletem Lenovo TAB2A8 http://www.orange.pl/kid,4002010828,id,4004724311,article.html Zasięg w Orange zapewnia sieć NetWorks. Niestety ale w pobliżu działają tylko BTS-y UMTS900 z HSPA+( 21,6Mb/s). Pasmo wspólne z T-Mobile, prędkości często niższe BTS-y bywają przeciążone. MVH-650 obsługuje tylko HSPA( do 14,4Mb/s)> Najbliższy BTS to Stary Majdan. Inne to Grabowiec -Góra i Skierbieszów. łączysz sie pewnie z tym z Majdanu. Oczywiście antena, którą wybrałaś nie nadaje się( pomijam fakt że to szmelc), nie pracuje na paśmie 900MHz. antena zew. na 900MHz poprawi zasięg i pozwoli wymusić połączenie z BTS-em Grabowiec, możliwe że jest mniej obciążony.
  • Poziom 12  
    Ja ze swojej strony poszedł bym do Orange i rozwiązał umowę z nimi ponieważ te twoje prędkości to kpina w żywe oczy !!! Poza tym kolega ma rację potrzebujesz anteny na 900 Mhz ta twoja nadaje się jedynie do pchania karuzeli do niczego więcej . Najbliższy nadajnik od ciebie należy do T-Mobile masz do niego 3 km.
    Tu masz mapkę BTS-ÓW http://mapabts.pl/?center=50.933352%2C23.523954&zoom=12&area=50.872903%2C23.523267000000033
    A tu link do anteny kierunkowej na 900 Mhz : http://allegro.pl/antena-gsm-lte-umts-hspa-atk-8-900-sma-5m-huawei-i6070310337.html

No i jeszcze jedna sprawa coś ten poziom twojego sygnału który podajesz jest dla mnie nie hallo !!! -87 dbi ? PEWNA JESTEŚ NA 100% ŻE TO POZIOM SYGNAŁU ORANGE ? coś nie wydaje mi się .

I jeszcze jedna sprawa jak masz telefon z androidem ze sklepu google ściągnij sobie aplikację : Network Cell Info ale pełną wersję wsadź kartę z orange od internetu do telefonu i uruchom aplikację pokaże ci jaki faktycznie masz poziom sygnału i od którego operatora ten sygnał jest najlepszy.