Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór studiów technicznych

Sliw03 17 Kwi 2016 18:20 447 2
 • #1 17 Kwi 2016 18:20
  Sliw03
  Poziom 1  

  Witajcie, za niedługo piszę maturę i w zwiazku z tym będę musiała wybrać jakiś kierunek studiów. Na poziomie rozszerzonym zdaję matematykę i angielski (jestem w klasie mat-fiz-inf). No i w związku z tym wybieram się na studia techniczne, ale nie mam jeszcze zielonego pojęcia jakie :cry: Dodam, że rzeczywiście bardzo dobrze radze sobie z matematyką, z fizyką trochę gorzej, ale w liceum zawsze miałam mocne 4 na koniec roku, także daję radę. No i właśnie kompletnie nie wiem gdzie się wybrać... Chcę iść na studia techniczne, ale nigdy nic nie projektowałam itp. Boję się że nie dam rady. Rodzice radzą mi coś w stylu -Automatyka i Robotyka, Informatyka i radzą mi dobrze ze względu na mój stan zdrowia (teraz już jest niby wszystko ok, ale biorę dużo leków, różnie się czuję i nie mogę np. wybrać budownictwa, gdzie trzeba robić praktyki na budowie, generalnie najlepsza byłaby jakaś praca siedząca). Tylko wydaje mi się że na tych kierunkach jest bardzo dużo programowania,a ja w szkole miałam już przez 3mies. podstawy C++ i trochę się do tego zraziłam, nie szło mi za dobrze. Poza tym nigdy nie interesowałam się np. budowaniem silników, majsterkowaniem itp. więc nie wiem czy w ogóle nadaję się na studia związane z maszynami, komputerami. Tak sobie myślałam że najbardziej "neutralne" "nie-typowomęskie" studia to chyba "inżynieria materiałowa" ale już sama nie wiem Dodam jeszcze że pewna pani w mojej szkole określiła mnie, że mam zdolności techniczne a duszę humanisty i muszę przyznać że to chyba idealne określenie na mnie :cry: Może doradzicie coś? Już naprawdę nie wiem co ze sobą zrobić...

  0 2
 • #2 17 Kwi 2016 19:51
  buczo11
  Poziom 27  

  Witam!
  Proponuję popatrzeć np. na kierunek FTIMS (Fizyka Techniczna, Informatyka i Matematyka Stosowana)-na Politechnice Łódzkiej, ewentualnie informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, również na Politechnice Łódzkiej. Oferta kierunków i specjalności jest bardzo ciekawa i szeroka i myślę, że w trakcie studiowania na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  0
 • #3 17 Kwi 2016 20:17
  arecoag
  Poziom 19  

  Najlepsze dla każdego człowieka jest robić w życiu to co się lubi, gdzie praca jest przyjemnością a nie koniecznością. Musisz sam określić co w Twoim życiu będzie sprawiać ci przyjemność i przynosić dochody, nieraz da się to pogodzić. Powodzenia!

  0