Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vivaro 2.0CDTI 2012r - usterka wtrysku

17 Kwi 2016 19:51 3021 8
  • Poziom 27  
    Problem w moim wozie wygląda następująco . Uruchomiłem silnik i po ok 5-10 sek zaczął nie równo pracować po chwili na desce pojawił się napis usterka wtrysku. Od tej pory samochód zachowuje się następująco odpala i na wolnych obrotach działa ok 5 sek później zaczyna pracować nierówno i w końcu gaśnie , czasami zdarzy się że po nierównej pracy znów działa prawidłowo ale ponownie po ok 5 sek znów nierówna praca i gaśnie. Po podpięciu kompa wyświetla błąd P0200. Mam drugi komputer ECU ale nie potrafię go uruchomić bo blokuje IMMO.
    Nadmienię że do tej pory nic takiego się nie działo zajechałem do klienta i auto już nie odpaliło.
    Potrzebuję w miarę szybko pomocy bo autko już prawie 2 tygodnie stoi w warsztacie i brakło pomysłów.
    Jeszcze jedno pytanie jaka powinna być rezystancja wtryskiwaczy .
  • Poziom 26  
    Wyglada na przebicie cewki wtryskiwacza , wyrywaj wtryski i na stół ale z tym wyjęciem może być problem :D
  • Poziom 27  
    Da się je jakoś sprawdzić na warsztacie czy trzeba wysłać do regeneracji .
  • Poziom 26  
    wtryskiwacze piezoelektryczne, można sprawdzić pojemność stosu , ale chyba to warsztat powinien wiedzieć do wstępnej diagnozy i oceny
  • Poziom 27  
    Dzisiaj uruchomiłem furę na nowym kompie ale problem jest dalej , czasami wyskakuje Ustarka wtrysku działa na wolnych obrotach dość stabilnie. Nie reaguje jednak na pedał gazu tzn obroty podnoszą się do około 1200 i to wszystko.
  • Poziom 27  
    Po poskładaniu wszystkich rur dalej to samo autko nie chce działać.
  • Admin grupy Samochody
    Mam pytanie- Dlaczego został wymieniony sterownik silnika?
    Na podstawie diagnozy, wróżby czy czego?
  • Poziom 30  
    Kolego nie potrzebnie przekladasz ecu możesz jeszcze zmienić opony , akumulator , rybkę w akwarium , kota, psa , teściową , buty na obcasach a i tak będzie uszkodzony wtrysk i samochodu nie odpalisz.
    Jest to typowa usterka w tym silniku.
    Poszperaj w necie i wymień uszkodzony wtrysk lub wtryski.