Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak kanałów tv satelitarnej Samsung UE48H6400

kanibal1717 17 Apr 2016 21:53 1734 15
    kanibal1717
    Level 10  
    Witam,

Zakładam nowy temat ponieważ nie mam satelitarnych kanałów na tv, a dekoder to ferguson ariva 253 combo . Po skonfigurowaniu uniwersalnego pilota działają wszystkie funkcje ale kanałów brak(w tv). Wcześniej miałem turbo dekoder od nc+ i lista kanałów była normalnie wyświetlana na tv jak i na dekoderze. Trochę chaotycznie ale nie wiem jak do końca to opisać :) , macie jakieś rady? :)
    simhak
    Moderator of SAT
    Chaotycznie.
    Napisz jeszcze raz o co Ci chodzi.
    kanibal1717
    Level 10  
    Do dekodera włożyłem moduł cam cyfrowego polsatu. Połączyłem arive z tv przez hdmi 1 stb i przeskanowałem kanały na dekoderze. Chciałbym mieć kanały na tej liście w tv, np. nawet wtedy kiedy odłącze dekoder.
    simhak
    Moderator of SAT
    Lista kanałów z dekodera do telewizora?
    Nierealne.
    Jak niby mają działać te kanały skoro odłączysz dekoder?
    kanibal1717
    Level 10  
    Wcześniej miałem nbox iti 5800sx i lista kanałów na tv była i wtedy nie musiałem przełączać pilotem od dekodera ani uniwersalnym tylko pilotem zwykłym od tv. Tylko że sam nie mogę tego pojąć skąd wtedy ta lista się wzięła na tv :)
    _kli_
    Level 39  
    Listę to miałeś z dekodera, a pilot tv był zapewne skonfigurowany do sterowania 5800sx.
    Poczytaj instrukcję -> "Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota telewizora"
    netTv
    Level 26  
    1. Pobierz plik z listą http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/...p/CP_channel_list_TV_Samsung_H_16-04-2016.scm
    2. Skopiuj plik na pamięć przenośną USB.
    3. Podłącz pamięć przenośną USB do wejścia w telewizorze.
    4. Uruchom w menu telewizora opcje importu listy kanałów.
    5. Po zakończeniu importu listy kanałów podłącz do telewizora kabel sygnałowy z anteny satelitarnej.
    6. Zainstaluj moduł CAM do gniazda CI/CI+ telewizora zgodnie z instrukcją obsługi telewizora.
    7. Oglądaj kanały.
    kanibal1717
    Level 10  
    Masz rację _kli_ tak właśnie miałem, tylko że z tej arivy nie chce mi przetransportować tej listy. Mam dalej ten dekoder od nc+ i próbowałem zrobić żeby ta lista była ale i tak nic z tego.

Dodano po 2 [minuty]:

netTv wrote:
    1. Pobierz plik z listą http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/...p/CP_channel_list_TV_Samsung_H_16-04-2016.scm
    2. Skopiuj plik na pamięć przenośną USB.
    3. Podłącz pamięć przenośną USB do wejścia w telewizorze.
    4. Uruchom w menu telewizora opcje importu listy kanałów.
    5. Po zakończeniu importu listy kanałów podłącz do telewizora kabel sygnałowy z anteny satelitarnej.
    6. Zainstaluj moduł CAM do gniazda CI/CI+ telewizora zgodnie z instrukcją obsługi telewizora.
    7. Oglądaj kanały.

Ten tv nie posiada złącza dvb-s, już próbowałem wgrać listę (przerobioną ponieważ tv z Francji) ale nic z tego
    netTv
    Level 26  
    Zgadza się, mój błąd mam model H6700 :(
    kanibal1717
    Level 10  
    Przywracałem tv do ustawień fabrycznych i nic nie dało,nawet przylutowałem kabel 3,5 jack do diody ir i puściłem sygnał z komputera, zmieniłem język na polski ale nic z tego.
    _kli_
    Level 39  
    kanibal1717 wrote:
    z tej arivy nie chce mi przetransportować tej listy. Mam dalej ten dekoder od nc+ i próbowałem zrobić żeby ta lista była ale i tak nic z tego

Nie przeniesiesz listy z dekodera do tv. Zresztą nie miałoby to sensu, bo - jak wiesz - tv nie jest odbiornikiem sat. Nawet gdyby była taka możliwość, to jak miałbyś w tv obsługiwać listę kanałów, których nie odbiera on bezpośrednio?
    kanibal1717
    Level 10  
    Ponieważ na tv dużo szybciej i lepiej się przełącza kanały. Dlaczego listę z nboxa miałem na tv i mogłem zmieniać kanały normalnym pilotem od tv?

Dodano po 7 [minuty]:

kanibal1717 wrote:
    Ponieważ na tv dużo szybciej i lepiej się przełącza kanały. Dlaczego listę z nboxa miałem na tv i mogłem zmieniać kanały normalnym pilotem od tv?
    już nie mam siły do tego złomostwa :) przez okno i jadę po nowy :D
    _kli_
    Level 39  
    Cytat z instrukcji
    Quote:
    Zarejestrowanie urządzenia zewnętrznego dla pilota telewizora powoduje także zarejestrowanie złącza, przez które jest podłączone. Analogicznie, wybranie urządzenia zewnętrznego za pomocą przycisku SOURCE umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą pilota telewizora
    _kli_
    Level 39  
    OK. Kumam o co chodzi.
    Co prawda opisany tutaj podobny problem dotyczy innego modelu, ale masz chyba odpowiedź na pytanie.
    kanibal1717
    Level 10  
    Czyli z tego wynika że było ale... nie będzie. W takim razie jak bym obniżył firmware do wcześniejszych wersji to powinno chodzić, tylko czy jest taka możliwość?

Dodano po 45 [minuty]:

Już znalazłem jak wyzerować firmware i potem wgrać dowolną wersje. W weekend spróbuje to robić jak się uda i będzie działać to opisze co i jak.