Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak kanałów tv satelitarnej Samsung UE48H6400

kanibal1717 17 Kwi 2016 21:53 1476 15
  • #1 17 Kwi 2016 21:53
    kanibal1717
    Poziom 9  

Witam,

Zakładam nowy temat ponieważ nie mam satelitarnych kanałów na tv, a dekoder to ferguson ariva 253 combo . Po skonfigurowaniu uniwersalnego pilota działają wszystkie funkcje ale kanałów brak(w tv). Wcześniej miałem turbo dekoder od nc+ i lista kanałów była normalnie wyświetlana na tv jak i na dekoderze. Trochę chaotycznie ale nie wiem jak do końca to opisać :) , macie jakieś rady? :)

0 15
  • #2 17 Kwi 2016 22:58
    simhak
    Moderator - SAT

Chaotycznie.
    Napisz jeszcze raz o co Ci chodzi.

0
  • #3 17 Kwi 2016 23:13
    kanibal1717
    Poziom 9  

Do dekodera włożyłem moduł cam cyfrowego polsatu. Połączyłem arive z tv przez hdmi 1 stb i przeskanowałem kanały na dekoderze. Chciałbym mieć kanały na tej liście w tv, np. nawet wtedy kiedy odłącze dekoder.

0
  • #4 17 Kwi 2016 23:19
    simhak
    Moderator - SAT

Lista kanałów z dekodera do telewizora?
    Nierealne.
    Jak niby mają działać te kanały skoro odłączysz dekoder?

0
  • #5 17 Kwi 2016 23:27
    kanibal1717
    Poziom 9  

Wcześniej miałem nbox iti 5800sx i lista kanałów na tv była i wtedy nie musiałem przełączać pilotem od dekodera ani uniwersalnym tylko pilotem zwykłym od tv. Tylko że sam nie mogę tego pojąć skąd wtedy ta lista się wzięła na tv :)

0
  • #6 18 Kwi 2016 00:08
    _kli_
    Poziom 34  

Listę to miałeś z dekodera, a pilot tv był zapewne skonfigurowany do sterowania 5800sx.
    Poczytaj instrukcję -> "Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota telewizora"

0
  • #7 18 Kwi 2016 20:37
    netTv
    Poziom 25  

1. Pobierz plik z listą http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/...p/CP_channel_list_TV_Samsung_H_16-04-2016.scm
    2. Skopiuj plik na pamięć przenośną USB.
    3. Podłącz pamięć przenośną USB do wejścia w telewizorze.
    4. Uruchom w menu telewizora opcje importu listy kanałów.
    5. Po zakończeniu importu listy kanałów podłącz do telewizora kabel sygnałowy z anteny satelitarnej.
    6. Zainstaluj moduł CAM do gniazda CI/CI+ telewizora zgodnie z instrukcją obsługi telewizora.
    7. Oglądaj kanały.

0
  • #8 18 Kwi 2016 20:46
    kanibal1717
    Poziom 9  

Masz rację _kli_ tak właśnie miałem, tylko że z tej arivy nie chce mi przetransportować tej listy. Mam dalej ten dekoder od nc+ i próbowałem zrobić żeby ta lista była ale i tak nic z tego.

Dodano po 2 [minuty]:

netTv napisał:
    1. Pobierz plik z listą http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/...p/CP_channel_list_TV_Samsung_H_16-04-2016.scm
    2. Skopiuj plik na pamięć przenośną USB.
    3. Podłącz pamięć przenośną USB do wejścia w telewizorze.
    4. Uruchom w menu telewizora opcje importu listy kanałów.
    5. Po zakończeniu importu listy kanałów podłącz do telewizora kabel sygnałowy z anteny satelitarnej.
    6. Zainstaluj moduł CAM do gniazda CI/CI+ telewizora zgodnie z instrukcją obsługi telewizora.
    7. Oglądaj kanały.

Ten tv nie posiada złącza dvb-s, już próbowałem wgrać listę (przerobioną ponieważ tv z Francji) ale nic z tego

0
  • #9 18 Kwi 2016 20:54
    netTv
    Poziom 25  

Zgadza się, mój błąd mam model H6700 :(

0
  • #10 18 Kwi 2016 21:04
    kanibal1717
    Poziom 9  

Przywracałem tv do ustawień fabrycznych i nic nie dało,nawet przylutowałem kabel 3,5 jack do diody ir i puściłem sygnał z komputera, zmieniłem język na polski ale nic z tego.

0
  • #11 18 Kwi 2016 21:14
    _kli_
    Poziom 34  

kanibal1717 napisał:
    z tej arivy nie chce mi przetransportować tej listy. Mam dalej ten dekoder od nc+ i próbowałem zrobić żeby ta lista była ale i tak nic z tego

Nie przeniesiesz listy z dekodera do tv. Zresztą nie miałoby to sensu, bo - jak wiesz - tv nie jest odbiornikiem sat. Nawet gdyby była taka możliwość, to jak miałbyś w tv obsługiwać listę kanałów, których nie odbiera on bezpośrednio?

0
  • #12 18 Kwi 2016 21:27
    kanibal1717
    Poziom 9  

Ponieważ na tv dużo szybciej i lepiej się przełącza kanały. Dlaczego listę z nboxa miałem na tv i mogłem zmieniać kanały normalnym pilotem od tv?

Dodano po 7 [minuty]:

kanibal1717 napisał:
    Ponieważ na tv dużo szybciej i lepiej się przełącza kanały. Dlaczego listę z nboxa miałem na tv i mogłem zmieniać kanały normalnym pilotem od tv?
    już nie mam siły do tego złomostwa :) przez okno i jadę po nowy :D

0
  • #13 18 Kwi 2016 21:38
    _kli_
    Poziom 34  

Cytat z instrukcji

Cytat:
    Zarejestrowanie urządzenia zewnętrznego dla pilota telewizora powoduje także zarejestrowanie złącza, przez które jest podłączone. Analogicznie, wybranie urządzenia zewnętrznego za pomocą przycisku SOURCE umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą pilota telewizora

0
  • #15 18 Kwi 2016 23:51
    _kli_
    Poziom 34  

OK. Kumam o co chodzi.
    Co prawda opisany tutaj podobny problem dotyczy innego modelu, ale masz chyba odpowiedź na pytanie.

0
  • #16 19 Kwi 2016 22:59
    kanibal1717
    Poziom 9  

Czyli z tego wynika że było ale... nie będzie. W takim razie jak bym obniżył firmware do wcześniejszych wersji to powinno chodzić, tylko czy jest taka możliwość?

Dodano po 45 [minuty]:

Już znalazłem jak wyzerować firmware i potem wgrać dowolną wersje. W weekend spróbuje to robić jak się uda i będzie działać to opisze co i jak.

0