Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-7010 - Zacina kartki

17 Kwi 2016 22:39 1311 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Drukarka zacina kartki, przy wyjeździe z pieca. Za każdym razem. Część (1/3 - kartki) jest czysta, kolejna 1/3 jest zadrukowana, ale nieutrwalona. Reszta wydruk ok. Na zdjęciu - stan w jakim pozostaje kartka w drukarce, oraz wyciągnięta kartka (rozmazanie wydruku zrobione ręką).

Spotkał się ktoś może z takim uszkodzeniem, gdzie szukać przyczyny?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Aby pomóc , potrzebujemy więcej informacji tj: toner org. czy zamiennik. Czy drukarka włącza się normalnie , czy są jakieś komunikaty ? Błąd utrwalania , pojawił się nagle czy np: po wymianie tonera? Ewidentnie toner nie jest wygrzewany na kartce. Odpowiedzi na zacięcia szukałbym z tyłu drukarki - moduł utrwalania - termik do wymiany. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Efekt nie zależy od tonera - sprawdziłem. Drukarka staruje normalnie, komunikat tylko z zacięciu papieru " Zacięcie papieru, otwórz klapę przednią....itd.". Od dłuższego czasu drukarka miała nowy toner, więc raczej bez związku. Na liczniku ma ok. 7k kartek.

Toner jest wygrzany na 1/3 kartki - dalej widać ślad po przysmażeniu w miejscu gdzie kartka się zatrzymała na wysokości wałka. Sprawdziłem zębatki, ubytków żadnych nie znalazłem. Wałek nie nosi jakiś "specjalnych" wyraźnych śladów na swojej powierzchni.

Dzięki za jakiś trop w temacie.
  • Poziom 11  
    Trop okazał się słuszny. Problemem okazał się mały wałeczek dociskający papier do grzejnika. Był on tak szczelnie pokryty tonerem i masą papierową że sprawiał wrażenie iż jest gumowy... dopiero skrobnięcie śrubokrętem pokazało problem.

Tym samym zamykam temat.