Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić - UMI Touch czy Xiaomi Redmi 3

uniqqque 17 Kwi 2016 23:11 1734 6
  • #1 17 Kwi 2016 23:11
    uniqqque
    Poziom 7  

Chcę zaryzykować i kupić chiński telefon za około 700zł ale nie wiem co wybrać.
    Mam dwa typy, różnice są niewielkie ale jednak może ktoś coś wie więcej.

1 typ to - Xiaomi Redmi 3, za około 670zł
    2 typ to - Umi Touch, za około 770zł

Różnice są takie że pierwszy ma mniejszy wyświetlacz co w mojej ocenie jest to plus i to bardzo znaczący,
    drugi plus to cena około 100zł tańszy,
    3 plus to ciut większa bateria ale przy 4000(UmiTouch) i 4100(Xiaomi Redmi 3) to raczej nie ma znaczenia,
    ma również magnetometr i żyroskop gdzie 2 typ nie ma tego,
    ale za to ma 3GB RAM (w redmi 3 są 2GB),
    jest także chroniony wyświetlacz Gorilla Glass,
    ma również czytnik linii papilarnych (nie wiem czy to plus, bajer dobry ale raczej nieprzydatny),
    pewny plus to większa gęstość pixeli 401 (1yp ma 294),
    plusem jest również android 6.0 bo w xiaomi jest inny system MIUI ale jest kompatybilny z androidem i jest normalnie sklep play mimo wszystko to minus dla xiaomi a plus dla Umi.

Różnią się procesorem ale który jest lepszy to już nie wiem Umi Touch ma MediaTek MT6753 a Xiaomi Redmi 3 ma Qualcomm Snapdragon 616 8939.

Waszym zdaniem który z tej dwójki byście zaproponowali?

0 6
  • #2 18 Kwi 2016 09:05
    sosarek

Poziom 43  

Osobiście brałbym Xiaomi.

0
  • #3 18 Kwi 2016 11:50
    Rybus85
    Poziom 23  

Ja również,chociażby na serwis w PL. No i nakładka Miui(a nie system,to zwykła nakładka na system) robi robotę :)

0
  • #4 23 Kwi 2016 15:57
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Jeśli chodzi o procesory tych dwóch telefonów to wydajnościowo są one bardzo podobne. Poza pamięcią Ram to te telefony są podobne. Jednak Xiaomi Redmi 3 ma lepszy układ graficzny. Umi Touch ma 3 Gb ram co pozwala na korzystanie z większej liczby aplikacji jednocześnie ale ja i tak wziąłbym Xiaomi Redmi 3. Xiaomi zebrał oraz nadal zbiera pozytywne opinie i jest to już sprawdzony smartfon. Nakładka MIUI w Xiaomi też zbiera pozytywne opinie. Umi jest mniej znaną marką w Polsce i mało o nim słyszałem. Poza tym Xiaomi ma trochę więcej bajerów np żyroskop (tak jak pisałeś) czy diodę podczerwieni dzięki czemu można sterować np telewizor. A co do tego czytnika linii papilarnych to jest to tak jak wspominałeś - jest to bajer. Czasami on faktycznie działa, ale w niektórych telefonach (zwłaszcza chińskich) trzeba kilkakrotnie wciskać ten czytnik żeby on zadziałał (poza tym według mnie jest on zbędny). Tak więc, w mojej opinii lepiej jest wziąć Xiaomi Redmi 3.

0
  • #5 25 Kwi 2016 08:04
    ElektronicznyMichal
    Poziom 19  

"Ja również,chociażby na serwis w PL. No i nakładka Miui(a nie system,to zwykła nakładka na system) robi robotę :)"

Skąd masz taką informacje, że serwis jest w Polsce?

0
  • #6 25 Kwi 2016 08:58
    Rybus85
    Poziom 23  

Ile razy mam wklejać link??? 10? 20?https://sklepxiaomi.pl/serwis-xiaomi/
    I jest jeszcze kilka nieautoryzowanych

0
  • #7 30 Kwi 2016 20:10
    czmar
    Poziom 7  

To tylko serwis nieautoryzowanego sprzedawcy, nie ma i nie będzie oficjalnego serwisu Xiaomi w Polsce. Za to jest oficjalna sprzedaż i serwis UMI. (jeżeli o ścisłość chodzi) Najlepiej wejdź sobie na forum o chińskich telefonach, tam sa recenzje obydwu telefonów które cię interesują. Poczytaj, porównaj, wybierz lepszy dla siebie.

0