Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka pralka o dużej pojemności - Electrolux EWS11064SDU?

18 Kwi 2016 00:46 2229 20
  • Poziom 9  
    Cześć, poszukuję płytkiej pralki aby spokojnie zmieściła mi się w łazience pod blatem max 50cm. Znalazłem model Electroluxa EWS11064SDU, który według specyfikacji ma 37,7cm, po zmierzeniu z przyłączami i bębnem około 42-43 cm. Pojemność 6kg. Pasowałaby idealnie. Cena około 1250zł. Czy to dobry sprzęt? Czy może lepiej kupić coś innego?
  • Admin grupy AGD
    Kolego daj sobie spokój z tym gniotem, po pierwsze i najważniejsze ta pralka ma klejony zbiornik.
    Ja bym poszukał w Samsungach.
  • Poziom 9  
    Na jakieś konkretne modele/serie zwrócić uwagę?
    Znalazłem 42,5cm (muszę sprawdzić czy w rzeczywistości nie będzie za głęboka): WF60F4EFW2W albo 40cm: WW60J3083LW.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Z każdej z nich będziesz bardziej zadowolony niż z proponowanej w pierwszym poście.
    Maszyny zrobione konkretnie, zbiorniki rozbieralne, koszty ewentualnej naprawy w ludzkich pieniądzach a co za tym idzie sprzęt przyjazny użytkownikowi.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za informację i rozglądam się za Samsungami, przede wszystkim muszę zmierzyć ich rzeczywistą głębokość. W takim razie jeszcze dopytam, czy warto dopłacać do pralek z funkcją EcoBubble?
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, miałbym dwa dodatkowe pytania:
    1) czy wszystkie pralki z serii WF60F4 oraz WW60J będą miały rozbieralny bęben?
    2) w instrukcji wyczytałem, że standardowy program bawełna 40 stopni z 3kg załadunkiem trwa prawie 3 godziny, a 60 stopni z 6kg załadunkiem trwa ponad 4 godziny! czy możesz polecić jakieś inne płytkie pralki, które piorą jednak nieco szybciej?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy AGD
    elkanguro napisał:
    tym razem sprzedawca mi je odradzał

Ponieważ miał za zadanie sprzedawać (wciskać) inne modele, a tak nawiasem jestem pewien na 99% że ten sprzedawca nie wie jak pralka wygląda od środka.
    Jeśli chodzi o Gorenje to można się pokusić.

Druga propozycja to znów klejonka (zbiornik klejony) w razie wymiany łożysk należy zakupić Link czyli ponad połowa wartości pralki a do tego dolicz robociznę Serwisanta i masz nową pralkę :|
    Niestety złodziejskie praktyki niektórych producentów sprzętu plus sprytny sprzedawca skłonią cie do zakupu nowej pralki po 3 latach pomimo iż w/w sprzedawca wciśnie ci dodatkową gwarancję lub ubezpieczenie za kilka stówek.
  • Poziom 9  
    Hm, trochę to przykre, ale jakby tak się zastanowić to rzeczywiście coś w tym jest. Sprzedawcę będzie interesowała prowizja od sprzedaży a nie moje późniejsze problemy ze sprzętem. No cóż.

No ale jak już tak spojrzałem na tę Gorenje i piszecie, że można się skusić, to czy w takim razie mam rozumieć, że zarówno w Samsungach WF60F4 oraz WW60J jak i w Gorenje W6623/S (innych też?) bęben będzie rozbieralny, i tym samym tańszy w naprawie? I tym samym wpływ na wybór powinna mieć cena i programy czy jednak mimo wszystko Samsung jakością pokonuje Gorenje?
  • Poziom 9  
    Zgadzam się, większość programów jest bezużyteczna. Dlatego najbardziej zależy mi na jakości sprzętu oraz jego parametrach technicznych. Za Samsungiem przemawia rozbieralny bęben natomiast Gorenje według specyfikacji i instrukcji jest cichsza oraz szybciej pierze. Czy również jest konkretnie zrobiona?
  • Poziom 9  
    Proszę o informacje czy te pralki Gorenje mają, podobnie jak Samsungi, rozbieralne zbiorniki. Muszę się już decydować na konkretny sprzęt.
  • Admin grupy AGD
    elkanguro napisał:
    Proszę o informacje czy te pralki Gorenje mają, podobnie jak Samsungi, rozbieralne zbiorniki.

Tak, w tej pralce jest zbiornik rozbieralny.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za potwierdzenie.

Kusi mnie Gorenje W6623/S lub W6523/SPL bo w porównaniu do Samsunga szybciej pierze, ciszej pracuje, ma zabezpieczenie przeciw zalaniu. Jakie ma minusy?

To jeszcze dwa pytania jeśli można:
    1) Czy pozostałe pralki Gorenje również mają rozbieralny zbiornik, np. W6523/SPL?
    2) Dlaczego modelu W6623/S nie ma na stronie Gorenje.pl? Czy to jakiś produkt dla marketów?
  • Poziom 22  
    Wszystkie pralki slim Gorenje mają zbiornik piorący nierozbieralny. Tylko pralki Gorenje o ładowności 7kg i głębokości 60cm mają skręcany na śrubach.

To że nie ma danego modelu na stronie producenta wcale nie musi oznaczać ,że jest to model dla marketów czy jakiejś sieci a już na pewno nie oznacza produktu gorszej jakości. Czasami jest tak ,że pojawia się on z opóźnieniem na stronie producenta mimo że w sklepach jest już dostępny. W tej sprawie najlepiej zadzwoń sobie do Gorenje.
  • Poziom 9  
    Przemeek1988, ROBSON33 - proszę ustalcie kto z Was ma rację w sprawie zbiornika w pralkach W6523/SPL oraz W6623/S :)
  • Admin grupy AGD
    elkanguro napisał:
    W6623/S

Rozbieralny i o ten model pytano.

elkanguro napisał:
    W6523/SPL

Niestety klejonka :(
  • Poziom 9  
    Zdecydowałem się na Samsunga WF-60F4E0W0W. Dziękuję wszystkim za pomoc.